مجری برنامه «نوسان» در شبکه دو سیما درباره ویژگی‌های اجرای خود در این برنامه صحبت کرد.
کد خبر: ۱۴۵۱۵۴۸

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه دو، برنامه «نوسان» کاری از گروه اجتماعی اقتصادی شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی قاسم عوض‌بیگی است که اجرای آن را محمد طادی بر عهده دارد. پخش این برنامه از پاییز سال گذشته آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. «نوسان» با محوریت پخش ویدئو‌های کوتاه نگاهی بین‌المللی به موضوع غزه دارد. این برنامه در روز قدس به‌شکل ویژه‌برنامه پخش شد و به پوششی چندساعته از حضور مردم در این روز اختصاص یافت. محمد طادی همچون برنامه‌های گذشته «نوسان»، اجرای این ویژه‌برنامه را نیز بر عهده داشت. او درباره جزئیات اجرایش در این برنامه گفت: حدود پنج ماه است که تقریبا هرشب روی آنتن هستیم. درست است که مدت‌زمان برنامه طولانی نیست، اما ریتم تند آن نیازمند صرف انرژی فراوان برای من و گروه است. البته ناگفته نماند که رسالت ما از ابتدا پرداختن به جنگ غزه و حمایت از مردم فلسطین بوده است بنابراین صرف انرژی مضاعف مغایرتی با هدف اولیه ما ندارد.

نوسان یک برنامه کاملا مجری محور است. طادی در ادامه از اجرای ویژه‌برنامه روز قدس صحبت کرد و گفت: مانند سایر شبکه‌های تلویزیونی ما هم در برنامه «نوسان» از صبح و آغاز راهپیمایی، به‌صورت زنده برنامه داشتیم؛ البته در برنامه شبانه ۲۰ دقیقه اجرای زنده دارم، اما روز قدس نزدیک به چهار ساعت مداوم در استودیو بودم و اجرا کردم؛ به‌هرحال چهار ساعت اجرای زنده و تقریبا بدون وقفه کار آسانی نیست، اما باز هم تاکید می‌کنم ما از طریق این برنامه و در حد بضاعت به دفاع از مردم مظلوم غزه پرداختیم.

مجری برنامه «نوسان» درخصوص توضیحات کوتاه و سریع راجع به ویدئو‌های برنامه بیان کرد: بارزه اصلی برنامه زمان و ضرب‌آهنگ آن است بنابراین من برای توضیح هر محتوا باید زمان کم و سرعت عمل را توامان داشته باشم. توضیحی که بیننده را آگاه کند و از طرفی او را ترغیب کند برای دیدن و پیگیری ویدئو و یا خبر و هر موضوع دیگری که در برنامه مطرح می‌شود. قبلا هم گفته‌ام، تمام حرف‌هایم بداهه و در لحظه هستند چراکه ماهیت «نوسان» چیزی جز این نوع اجرا و صحبت کردن را نمی‌طلبد.

محمد طادی در پاسخ به این سوال که آیا در اجرای خود الگویی دارد یا نه! خاطرنشان کرد: قطعا اجرا‌های مختلف در برنامه‌ها را دنبال می‌کنم. اما اینکه بخواهم مشخصا از مجری خاصی الگو بگیرم نه. سبک اجرا در «نوسان» و در تلویزیون ما سبکی نو محسوب می‌شود؛ برنامه‌ای با این سرعت، بدون دکور و بداهه نمونه نداشته است. خداراشکر موفقیت خوبی هم داشته و عدد بیش از یک میلیون بازدید در اپلیکیشن تلوبیون با زیر ۱۰۰ عدد برنامه رکورد خوبی به‌حساب می‌آید. 

«نوسان» آزمون سختی است که هر شب در آن شرکت می‌کنم | بیش از یک میلیون بازدید در تلوبیون

البته همیشه به این موضوع قائلم که هرلحظه و از هر نوع سبک اجرایی باید آموخت، اما تقلید و یا از این دست اتفاقات ارزش افزوده‌ای در برنخواهد داشت. ضمن اینکه من و دوستانم در تیم کارگردانی و سردبیری از ابتدا قصد داشتیم از اجرای معمول در سیما فاصله بگیریم و اجرایی کلیشه‌ای نداشته باشم که حالا با این پرسش شما مشخص می‌شود به این هدف اگر نگویم رسیده‌ایم، خیلی نزدیکیم. 

وی افزود: ما هر شب حداکثر ۲۰ دقیقه بیشتر فرصت نداریم و در این زمان کوتاه باید خیلی سریع صحبت کنم، حرکاتی مناسب جلوی دوربین داشته باشم، توضیحاتم جامع و کاملا روشن‌کننده باشند، شش دنگ حواسم به حساسیت‌های برنامه باشد و ... به‌طوری که فکر می‌کنم «نوسان» آزمون سختی است که هر شب در آن شرکت می‌کنم و باید در پایان هر ۲۰ دقیقه نمره قبولی از عوامل برنامه و به طور خاص مردم بگیرم.

«نوسان» آزمون سختی است که هر شب در آن شرکت می‌کنم | بیش از یک میلیون بازدید در تلوبیون

این مجری تلویزیون در پایان ضمن تشکر از مدیر شبکه دو، همکارانش و مخاطبان برنامه «نوسان» درمورد ادامه برنامه بعد از ماه رمضان گفت: همان‌طور که خودتان هم مشاهده کرده‌اید در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در استودیویی دیگر برنامه را اجرا کردیم آن هم به این دلیل که در استودیوی قبلی ویژه‌برنامه ماه رمضان پخش می‌شود. بازگشت به استودیوی قبلی و ادامه «نوسان» بعد از ماه رمضان به تصمیم مدیر شبکه و تهیه‌کننده برنامه بستگی دارد. باید دید که آیا آن‌ها قصد دارند همچنان برنامه روی آنتن باشد، با تغییراتی همراه شود و یا نه، طبق روال قبل به کار خود ادامه دهیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها