مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن از رشد ۶۶ درصدی سطوح گلخانه‌های این شهرستان با تولید ۱۱ هزار تن انواع محصول گلخانه‌ای در دولت سیزدهم خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۹۵۷۷

به گزارش جام جم آنلاین همدان، رضا مهدوی رجا با بیان اینکه مجموع گلخانه‌های به بهره‌برداری رسیده انفرادی و شهرکی رزن تا پایان سال ۱۴۰۰، به میزان ۲۱ هکتار بود، اظهار کرد: در دولت سیزدهم مساحتی افزون بر ۱۴ هکتار به این میزان افزوده شده است.

وی  تصریح کرد: در حال حاضر  سطح گلخانه‌های به بهره‌برداری رسیده شهرستان به ۳۵ هکتار افزایش پیدا کرده که این میزان افزایش سطح گلخانه‌های شهرستان نشان از افزایش ۶۶ درصدی دارد.

مهدوی با بیان اینکه افزایش سطح گلخانه‌ها در شهرستان طی سه سال، افزایش تولید محصولات گلخانه‌ای زیر پوشش پلاستیک را به همراه داشته است، ادامه داد: افزایش تولید ۱۵۰تن خیار، ۲۵۰۰ تن گوجه‌فرنگی، ۸۰۰۰ تن انواع فلفل دلمه‌ای با ارقام مختلف، ۹۰ تن کلم بروکلی، ۷۰ تن توت‌فرنگی و ۷۰ تن نشاء محصولات مختلف جالیزی محقق شده است.

وی همچنین افزود: ۹۳ هکتار پروانه تأسیس در این بخش صادر شده که در انتظار دریافت تسهیلات بانکی هستند.

مهدوی با تاکید بر اینکه در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۰ فقره پرونده با اعتباری افزون بر ۵۲۰ میلیارد ریال به منظور دریافت تسهیلات بند الف تبصره  ۱۸ برای احداث گلخانه به بانک عامل کشاورزی معرفی شده‌اند، ادامه داد: از این میزان شش واحد گلخانه با اعتباری افزون بر ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت و چهار واحد با اعتباری افزون بر  ۳۸۰ میلیارد ریال در شرف پیگیری هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن در ادامه با بیان اینکه اغلب گلخانه‌های شهرستان رزن با داشتن کد QR قادر به صادرات محصولات مختلف به سایر کشورهای اوراسیا، مانند روسیه همچنین عراق، قطر و دبی هستند، اضافه کرد: تلاش کارشناسان فنی و متخصص در جهاد کشاورزی شهرستان ۳۶۰ شغل مستقیم و پایدار ایجاد کرده است.

مهدوی رجا در پایان خاطرنشان کرد: با هوشمندسازی گلخانه‌ها و امکان تولید محصول ۱۲ ماهه، همچنین افزایش بهره‌وری در مصرف آب و کودهای شیمیایی، افزایش تولید و عملکرد در واحد سطح ایجاد شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها