jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۴۴۴۸   ۰۵ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۴

به دنبال کاهش نرخ بیکاری در چین در سالهای اخیر، شمار بیکاران این کشور که هر روز بر مشکلاتشان در این زمینه افزوده می شود، به 170میلیون نفر رسید.

آمار منتشره دیروز خبرگزاری شین هوا، نشان می دهد که در نیمه نخست سالجاری میلادی تنها 9درصد از جمعیت بیکاران چین موفق به یافتن شغل جدید شدند. این در شرایطی است که سال 1998نزدیک به 50درصد و سال 2000حدود 30درصد از بیکاران و نیروهای تعدیل شده برای خود شغلی دست و پا کردند. براساس این آمار، با توجه به ورود نیروهای جدید به بازار کار شهرهای چین ، تا سال 2005سالانه باید برای دست کم 23میلیون نفر شغل جدید ایجاد شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر