ریاست جمهوری مصر با تأکید بر لزوم تشکیل کشور فلسطین در مرز‌های ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی، گفت که همیشه حامی آتش‌بس در غزه در سریعترین زمان ممکن است.
کد خبر: ۱۴۴۴۶۱۴

به گزارش جام جم آنلاین، ریاست جمهوری مصر امروز جمعه با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که هر گونه تلاش برای کوچاندن اجباری مردم فلسطین از کشورشان، به شکست منتهی خواهد شد.

قاهره همچنین گفت که تنها راه حل بحران فلسطین، مبتنی بر راهکار دو دولتی و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرز‌های ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی است.

خبرگزاری سما ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، موضع مصر همیشه مبتنی بر آتش‌ بس در غزه در سریعترین زمان ممکن و حمایت از غیر نظامیانی است که با سخت‌ترین بحران انسانی روبرو هستند.

مصر درباره تلاش برای ورود کمک‌های انسانی به غزه هم تأکید کرد: از لحظه نخست، گذرگاه رفح را بدون هیچ قید و شریط باز کردیم و کمک‌های انسانی در حجم‌های بالا به غزه فرستادیم؛ هر چند که تداوم بمباران این گذرگاه از سوی اسرائیل، مانع از ورود کمک‌ها می‌شد.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد برای روند صلح در خاورمیانه، روز گذشته درباره عملیات نظامی احتمالی «کاملا فاجعه بار» رژیم صهیونیستی در رفح واقع در جنوب نوار غزه هشدار داد.

تور ونسلند در جریان یک کنفرانس خبری در نیویورک عنوان کرد: ما خیلی خوب می‌دانیم. اسرائیلی‌ها از ما هم بهتر می‌دانند، اما برای یک عملیات جنگی بسیار فعالانه در منطقه رفح با بیش از ۱.۲ میلیون نفر جمعیت آواره فلسطینی برنامه‌ریزی می‌کنند. این موضوع کاملا فاجعه بار خواهد بود.

اظهارات وی پس از آن مطرح شده که یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی عنوان کرد که هدف بعدی ارتش این رژیم در غزه، منطقه رفح خواهد بود و مدعی شد که این آخرین پایگاه باقیمانده از گروه فلسطینی حماس است که بایستی مورد حمله قرار گیرد.

به گفته ونسلند، در چنین شرایطی ارسال کمک‌های کافی و به‌اندازه از سوی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی دشوار خواهد بود و این موضوع تحت تاثیر تداوم درگیری‌ها و عملیات جنگی است که ادامه‌دار شده است.

وی خاطر نشان کرد که امکان دسترسی به شمال نوار غزه برای ارائه کمک‌های بشردوستانه تحت تاثیر درگیری‌های شکل گرفته بسیار دشوار است و نیاز به توقف سریع این درگیری‌هاست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها