رئیس رسانه ملی در تشریح برنامه های انتخاباتی صدا و سیما مطرح کرد

برنامه عملیاتی برای افزایش مشارکت

رئیس رسانه‌ملی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) مطرح کرد

عقلانیت و خلاقیت چراغ راه مقابله با غرب

پیمان جبلی، رئیس رسانه‌ملی روز گذشته به همراه مدیران ارشد صداوسیما از  جمله وحید جلیلی، قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امورفرهنگی و...با حضور در حرم امام خمینی(ره) با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کرد. وی در این مراسم گفت:
کد خبر: ۱۴۴۴۰۹۴
 
در سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، توفیق تشرف به مرقد امام را برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام بزرگوار و یادآوری آموزه‌های انقلاب و امام و تجدید پیمان با انقلاب شکوهمند اسلامی ـــ که میراث گران‌قدر امام است ـــ پیدا کردیم. از یادگار گرامی امام راحل تشکر می‌کنم که در مجاورت ایشان توفیق تشرف به مرقد امام راحل را به دست آوردیم و خدا را شاکریم. در چند جمله کوتاه باید بگویم ما به عنوان رسانه‌ملی جمهوری اسلامی ایران، اگر درصدد درس‌آموزی و یادآوری و تجدید پیمان با رهبر عظیم الشان باشیم به چند گزاره باید توجه کنیم و آن را چراغ راه قرار دهیم. امام راحل ما و معمار انقلاب اسلامی در قیاس با سایر رهبران و تاریخ سازانی که در طول تاریخ بودند، دو ویژگی بسیار برجسته و درخشان را نشان دادند: عقلانیت و خلاقیت. خلاقیت در بن بست شکنی،ارائه طریق، افق‌گشایی، استفاده از همه ابزارهای اداره جامعه انقلابی و عقلانیت هم در واقع‌بینی واقع‌گرایی و توجه به واقعیت‌ها. ما ملت‌ها در طول سال‌ها و بلکه صدها سال در کشورهای تحت سلطه، تحت تسلط تبلیغات گوشخراش غربی‌ها بودیم تا جامعه آرمانی غرب بر جامعه ایده‌آل و مطلوب غلبه پیدا کند که در این مسیر غرب زده‌ها از هیچ اقدامی برای تغیر افکار و نگرش‌ها فروگذار نکردند و فقط به اقدامات رسانه‌ای اکتفا نکردند. حتی به اقدامات سخت هم روی آوردند تا گفتمان و سبک زندگی کشورهای مختلف را به آرمان‌های غرب نزدیک کنند. 
وی ادامه داد: امام راحل با عقلانیت، استدلال و تکیه بر تجربه‌های معاصر و تاریخ معاصر، این تصور، نگاه و نگرش را که آنچه خیر و صلاح است در سبک زندگی غربی است، زیر و رو کردند. ایشان با اتکا به تجربه طولانی انقلاب‌های جهان و توجه به آنچه در کشور ما در تاریخ معاصر رخ داده، با عقلانیت و تکیه بر منطق و خرد، گفتمان انقلاب را شکل دادند و تا امروز این روش حضرت امام در به میدان آوردن مردم و تبدیل‌شان به عنصر نظام و انقلاب و در میدان نگه داشتن مردم، حفظ شده است و با نگه داشتن مردم در صحنه، قوام انقلاب تضمین شده. آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید وافر دارند در توجه به مردم و توده‌های عظیم مردم است که همیشه ایمان و پایمردی خود را پای کشور نشان دادند و به تعبیر رهبر، هر زمان که لازم بود در میدان باشند در میدان بودند، هر زمان لازم بود تحمل کنند، این کار را کردند و پای نظام و انقلاب و فرهنگ‌شان ایستادند. نگه داشتن مردم در صحنه انقلاب و اداره کشور از بدیهیات آموزه‌های امام و مبتنی بر عقلانیت بود.

اتکا به مسیر انقلاب اسلامی
جبلی افزود: البته امام راحل خلاقیت بی‌نظیری در رهبری انقلاب و خلق گفتمان‌های تازه داشتند. آنچه ما به عنوان ادبیات ملموس حضرت امام می‌توانیم اشاره کنیم، تعابیری است که در گفتمان انقلاب جا افتاده است: روز قدس، شیطان بزرگ، جهاد سازندگی. نهادها، رویدادها و کلیدواژه‌های بسیاری در ادبیات انقلاب اسلام جا افتاد که خلاقیت انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام و آفریده ذهن خلاق و پویا و افق گشای حضرت امام بود. ما در مسیر پرچالشی که داریم، با اتکا به مسیر انقلاب اسلامی، با امام راحل در این مکان مقدس عهد می‌بندیم که به آموزه‌های امام و اتکای به خصلت‌های گران‌قدر ایشان یعنی خلاقیت، عقلانیت، معنویت، اخلاق پایبند باشیم. این سرفصل‌هایی است که حضرت امام در آثار خودشان در کتاب جنود عقل و جهل، به موانع عقلانیت می‌پردازند. اخلاق، معنویت و عقلانیت، پایه‌های اساسی مقدس اسلامی به رهبری امام راحل هستند که باید در مسیر حرکت خودمان ـــ به ویژه در ۴۰سال دوم، با اتکا به آموزه‌ها و مفاهیم بیانیه گام دوم رهبر انقلاب ـــ پیش رو داشته باشیم و به آن توجه کنیم. من مجدد از یادگار گرامی حضرت امام تشکر می‌کنم که فرصت تشرف را برای ما فراهم کردند. امیدواریم خداوند توفیق روز افزون برای خدمت به انقلاب و مسیر حضرت امام عنایت بفرماید و ما را از رهروان آن فرزند گرامی پیامبر و معمار انقلاب و اسوه مستضعفان و مظلومان قرار دهد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها