در گفتگو با یک صاحبنظر مسائل بین‌الملل مطرح شد

اهداف یمنی‌ ها محدود نخواهد بود | جنگ یمن، آبروی آمریکا را بُرد

یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تأکید کرد که کشورش دنبال درگیری با ایران یا یمنی‌ها نیست.
کد خبر: ۱۴۴۱۵۱۳

به گزارش جام جم آنلاین، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه (به وقت تهران) در یک نشست خبری تأکید کرد که واشنگتن به دنبال درگیری با انصارالله یمن نیست. 

سخنگوی پنتاگون گفت: «دنبال درگیری با ایران یا حوثی‌ها (اعضای انصارالله) نیستیم و هدف ما تضمین امنیت تردد دریایی است.»

ساعتی قبل‌تر، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم اعتراف به ناکارآمد بودن حملات کشورش علیه انصارالله یمن گفت که این حملات ادامه خواهد یافت.

یک خبرنگار از بایدن پرسید: «آیا حملات علیه حوثی‌ها در یمن کارآمدند؟» 

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ گفت: «وقتی شما می‌گویید که آن‌ها کارآمدند [این سوال پیش می‌آید]که آیا آن‌ها حوثی‌ها را متوقف می‌کنند؟ خیر! اما آیا ادامه خواهند یافت؟ بله.»

آمریکا و انگلیس بامداد پنجشنبه چهارمین دور حملات خود علیه مواضع انصارالله یمن را انجام دادند. چند شهر و مناطق مختلف یمن مورد حمله ناو‌های جنگی نیروی دریایی آمریکا و انگلیس قرار گرفتند. 

شبکه «المسیره» درباره جزئیات این عملیات گزارش داد که حملات آمریکایی-انگلیسی از استان‌های الحدیده و ذمار آغاز شده و سپس به استان‌های صعده، تعز و البیضاء گسترش یافت.

پیش از آن سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت که نیروی دریایی این کشور، با تعدادی موشک به یک کشتی آمریکایی در خلیج عدن حمله و آن را مورد اصابت دقیق قرار داد.

این حملات از هفته گذشته آغاز شده‌اند. آمریکا در نخستین روز حمله که بامداد جمعه هفته گذشته اتفاق افتاد مدعی شده بود سایت‌های آموزشی، پایگاه‌های هوایی و تأسیسات نگهداری پهپاد متعلق به انصارالله یمن را هدف قرار داده است. 

بلافاصله بعد از آن حمله، نیرو‌های انصارالله یمن خبر دادند که در حال شلیک موشک‌های بالیستیک به سمت مواضع دشمن در آب‌ها هستند.

گروه‌های فلسطینی از جمله حماس، جهاد اسلامی فلسطین و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین این حملات را محکوم کرده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها