مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفتخیز شرکت ملی نفت ایران:

۸.۶ همت در بحث مسئولیت های اجتماعی در خوزستان هزینه می شود

معاون وزیر نفت گفت : در زمان تحویل دولت، تولید نفت ۲ میلیون و ۱۰۷ هزار بشکه در روز بوده که با تلاش صورت گرفته به بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه رسید و این مساله نشان از افزایش صادرات داشته است.
کد خبر: ۱۴۴۰۸۰۸

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین - خوزستان، محسن خجسته مهر پیش از ظهر امروز (یکشنبه 24 دی) در آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت و تجهیزات صنعت نفت خوزستان اظهار کرد: در دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مردم خوزستان و کرمان، ایشان خوزستان را نقطه ممتاز نسبت به دیگر استان ها معرفی کرده و فرمودند خوزستان مکانی است که نقطه وصل و اتحاد همه کشور بوده و رشد اقتصادی امروز در خوزستان، سبب همبستگی کشور شده است لذا رشد اقتصادی و تولید کشور از خوزستان و استان های همجوار است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه بین حکمرانی و راهبری مطلوب و حضور میدانی یک رابطه مستقیم وجود دارد، تصریح کرد: اگر می خواهیم حکمران و راهبر مطلوب باشیم، باید در میان همه کارکنان حوزه صنعت نفت و گاز ۱۶ استان کشور حضورمیدانی مطلوب داشته باشیم.

وی افزود: از آغاز کار دولت سیزدهم یک‌ رویکرد مهم مد نظر بوده که از شرکت نفت خواسته شد پس از یک دوره رکود، رشد تولید محقق شود، به سرمایه گذاری و توسعه میادین توجه و بازارهای جدیدی کشف شوند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه در زمان تحویل دوره حدود ۴۶۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود داشته، تصریح کرد: با تلاش صنعت نفت بخشی از این کسری بودجه جبران شده اما حوزه صنعت نفت همچنان باید رشد تولید و درآمدزایی داشته باشند تا رشد اقتصادی رقم بزنند.

خجسته مهر ادامه داد: در زمان تحویل دولت، تولید نفت ۲ میلیون و ۱۰۷ هزار بشکه در روز بوده که با تلاش صورت گرفته به بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه رسید و این مساله نشان از افزایش صادرات داشته است؛ از این افزایش تولید و صادرات یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه یعنی معادل ۹۰ درصد مربوط به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بوده است.

وی افزود: برای فروش نفت، بازار و مقصدهای جدید کشف شده است، همچنین روش های مختلف انتقال منابع را به دست آورده ایم که حاکی از یک دولت انقلابی و جهادی است؛ همچنین با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، از ابتدای دولت سیزدهم تعداد شرکت های دانش بنیان از ۱۵۰ شرکت به ۷۰۰ شرکت افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه تفاوت دولت ها در رویکردها است که به اعتلا رسیدن کشور را به همراه دارد، تصریح کرد: با حمایت دولت، اولین ماموریت خود را با موفقیت انجام داده ایم اما تا پایان سال به دنبال افزایش تولید هستیم؛ از ابتدای دولت تا کنون حدود ۴ میلیارد دلار قرارداد امضا،. یا عملیات اجرای پنج میدان انجام شده است که سه میدان مشترک بوده است. تا پایان سال قراردادهای بسیار بزرگ و مهم نیز به امضا خواهند رسید.

خجسته مهر با بیان اینکه جمع آوری گازهای مشعل و همراه نفت همواره مورد توجه بوده، تصریح کرد: اگر بخواهیم تمام ظرفیت گازهای همراه نفت خروجی از چاه ها سوزانده نشود، می توانیم چهار میلیون بشکه نفت را پشتیبانی کنیم که در این صورت گازهای همراه جمع آوری خواهند شد.

وی اضافه کرد: در شرکت ملی نفت، پنج طرح بزرگ در دست اقدام است که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، از جمله مهم ترین آن ها می توان به بیدبلند خلیج فارس، پتروشیمی مارون ان جی ال ۳۲۰۰ در غرب کارون که فاز اول آن به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم آن سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید اشاره کرد.

معاون وزیر نفت عنوان کرد: همچنین فعالیت اجرایی ان جی ال ۳۱۰۰ در غرب کشور و استان ایلام تا پایان سال به اتمام خواهد رسید که ۲۳۰ میلیون فوت مکعب گاز جمع آوری می‌کند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها