حضور نظامیان اوکراینی در غزه

تل‌ آویو دست به دامان کی‌ یف شد 

گزارش‌های رسانه‌ای از حضور نظامیان اوکراینی در کنار اشغالگران صهیونیست برای جنگ در نوار غزه حکایت دارد.
کد خبر: ۱۴۳۷۰۴۲

 به گزارش جام جم آنلاین، رسانه‌های خبری با انتشار کلیپ‌های ویدیویی گزارش دادند که نظامیان اوکراینی به صفوف ارتش رژیم صهیونیستی برای جنگیدن در نوار غزه پیوسته اند. منابع آگاه اعلام کردند که دست کم هفت تن از این نظامیان در درگیری‌های محله الشجاعیه به دست نیرو‌های مقاومت فلسطین کشته شده اند.

در کلیپ‌های ویدیویی منتشر شده در رسانه‌های جمعی مشخص است که نظامیان سرتا پا مسلح در پشت یک دیوار پنهان شده و به زبان اوکراینی صحبت می‌کنند.

تیم رصد و تحقیقات شبکه الجزیره با بررسی این کلیپ‌های ویدیویی تاکید کرد که مکانی که نظامیان مذکور در آن تجمع کرده اند در غزه است و آن‌ها به زبان اوکراینی صحبت می‌کنند.

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه اوکراین اعزام نظامیان این کشور به نوار غزه یا منطقه‌های دیگر را تکذیب کرد. با این وجود بر اساس گزارش‌های منتشر شده هزاران نظامی فرانسوی، انگلیسی و آلمانی در کنار اشغالگران صهیونیست در نوار غزه حضور دارند.

در همین راستا دولت آفریقای جنوبی هشدار داد که شهروندان این کشور که در صف ارتش رژیم صهیونیستی در غزه می‌جنگند، ممکن است با پیگرد قانونی و سلب تابعیت مواجه شوند. این در حالی است که رییس جمهور این کشور جنگ در غزه را «نسل کشی» توصیف کرد.

وزارت خارجه آفریقای جنوبی اعلام کرد که از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر پیوستن برخی از شهروندان این کشور به ارتش اشغالگر برای جنگیدن در غزه یا تصمیم برای انجام این کار، عمیقاً نگران است.

این وزارتخانه تاکید کرد: چنین اقداماتی می‌تواند به نقض قوانین بین‌المللی و ارتکاب جنایات بین‌المللی بیشتر کمک کند و کسانی که چنین تصمیمی داشته باشند در آفریقای جنوبی در معرض پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

گفتنی است که آفریقای جنوبی ماه گذشته درخواستی را برای بررسی جنایات جنگی تل آویو به دادگاه کیفری بین‌المللی ارائه کرد. این کشور به صورت همزمان دیپلمات‌های خود را از اراضی اشغالی فراخواند تا در روابط خود با تل آویو با توجه به افزایش تعداد قربانیان غیرنظامی در نتیجه بمباران مداوم نوار غزه بازنگری کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها