‌رژیم‌صهیونیستی این روز‌ها همان رویکرد قبل از آتش‌بس را در پیش گرفته و به‌دنبال دستاوردسازی برای جنایت‌های بیشماری است که مرتکب شده است.۵۸ روز از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی می‌گذرد و از بامداد جمعه گذشته رژیم‌صهیونیستی بمباران غزه را دوباره آغاز کرده است.
کد خبر: ۱۴۳۴۲۱۰
نویسنده سیدرضا صدرالحسینی | کارشناس روابط بین‌الملل
 
با توجه به این‌که آتش‌بس از جانب مقاومت به رژیم‌صهیونیستی تحمیل شد، این اتفاق در حقیقت شکستی بزرگ برای رژیم‌صهیونیستی محسوب می‌شد. لازم به یادآوری است که رژیم‌صهیونیستی در طول ایام تبادلات به‌شدت تحت فشار افکارعمومی و مقامات ارشد آمریکا قرار داشت تا بتواند پاسخی درباره چرایی پذیرش آتش‌بس داشته باشد. در واقع به‌دلیل تحمیل اراده مقاومت بر رژیم‌صهیونیستی، این رژیم در روز‌های آتش‌بس احساس کرد هیچ دستاوردی نداشته است و این لکه ننگ بیش از گذشته بر دامن رژیم‌صهیونیستی در استمرار شکست‌های او ثبت خواهد شد.
به این ترتیب با توجه به چراغ سبز مقامات ارشد آمریکا به محض این‌که وزیر خارجه این کشور از منطقه خارج شد، رژیم‌صهیونیستی بمباران مردم بی‌گناه غزه را از‌سر گرفت. در واقع این رویکرد رژیم‌صهیونیستی برای کاهش فشار افکارعمومی و پاسخی به چرایی شکست‌های آنهاست. به همین دلیل رژیم‌صهیونیستی همان رویکرد قبل از آتش‌بس را در پیش گرفته و به‌دنبال دستاوردسازی برای جنایت‌های بیشماری است که مرتکب شده. به‌عبارت دیگر با توجه به این‌که رژیم‌صهیونیستی خود را بازنده مطلق عملیات طوفان‌الاقصی می‌داند به‌دنبال این است که بتواند دستاوردی را در حوزه نظامی کسب کند. اما با توجه به آمادگی دو‌چندان مقاومت، چنین دستاوردی بسیار غیر‌محتمل است.در این بین شاهد هستیم که سران برخی کشور‌های عربی از مقامات رژیم‌صهیونیستی استقبال می‌کنند. مبنای ارتباط برخی از مقامات ارشد کشور‌های عربی با رژیم‌صهیونیستی وابستگی آنها به آمریکاست و این نسخه‌ای است که آمریکا برای مقامات در این شرایط بحرانی رژیم‌صهیونیستی پیچیده و به آنها ابلاغ کرده است که برای کمک‌رسانی به این رژیم از لحاظ سیاسی چنین ملاقات‌هایی را باید انجام دهند. نباید فراموش کرد که در روز‌های منتهی به آتش‌بس، نتانیاهو به‌طور رسمی از مقامات ارشد ناتو درخواست کرده بود که ما از این به بعد نیازمند سپر آهنین سیاسی خواهیم بود؛ یعنی نتانیاهو وجهه دولت خود و رژیم‌صهیونیستی را در افکار عمومی جهان از دست داده است. به همین دلیل دیدار‌هایی که با سران کشور‌هایی عربی صورت می‌گیرد با این هدف انجام می‌شود که بتوانند بخشی از آبروی از‌دست‌رفته رژیم‌صهیونیستی را ترمیم کنند. به این ترتیب یکی از مهم‌ترین سناریو‌هایی که جهان اسلام این روز‌ها باید پیگیری کند، تهدیدی مستحکم از سوی مقاومت فلسطین علیه منافع رژیم‌صهیونیستی است که البته این رویکرد می‌تواند با حمایت مقامات ارشد کشور‌های اسلامی صورت بگیرد. به این شکل می‌توان امیدوار بود که رژیم‌صهیونیستی جنایات و کشتار مردم مظلوم و بی‌گناه غزه را متوقف کند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها