مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از صادرات بیش از ۵۱ میلیون دلار انواع کالا از گمرکات این استان در سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۱۹۲۹

 به گزارش جام جم آنلاین،مسعود ایرانی اظهار کرد: محصولات و کالا‌های صادر شده از جمله شامل شمش، ام‌دی‌اف، پلاستیک، اسباب‌بازی، سیب‌زمینی، میوه و تره‌بار و سایر تولیدات صنعتی با وزن بیش از ۱۱۱ هزار تن بوده است.
وی عراق، ترکیه، آذربایجان، افغانستان و گرجستان را از جمله مقصد‌های کالا‌های صادراتی از استان اردبیل عنوان کرد و افزود: امسال در بحث پتروشیمی و محصولات مرتبط نیز تولیدات خوبی داشتیم که حتی از عراق و آذربایجان برای خرید آن‌ها ابراز تمایل کردند و مشتریانی از این کشور‌ها داریم.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: همچنین امسال ۶۲ میلیون دلار کالا از گمرکات این استان وارد شد که وزن تقریبی آن‌ها به حدود ۱۰ هزار تن می‌رسید و بیشتر شامل مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای خطوط تولید بوده است.
وی با اشاره به رونق صادرات با وجود همه تنگنا‌های اقتصادی و مشکلات تحریمی، اظهار کرد: با وجود همه مشکلات در سال جاری ۱۲۱ فقره کارت بازرگانی برای بازرگانان این استان صادر و ۸۹ فقره کارت بازرگانی نیز تمدید شد که مقدمه صادرات و واردات و نشان‌گر فعالیت و رونق این بخش است.
ایرانی به مزیت‌های صادرات درون مرزی و برون مرزی استان اردبیل اشاره داشت و اضافه کرد: اگرچه اعداد هنوز به رقمی قابل توجه نرسیده است، اما با وجود همه محدودیت‌هایی که برای بحث تولید و به‌ویژه صادرات داریم، آمار موجود قابل قبول و دلگرم کننده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها