منابع خبری از توقیف یک کشتی اسراییلی از سوی نیروی دریایی ارتش یمن خبر دادند.
کد خبر: ۱۴۳۱۶۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، بنابر گزارش رسانه‌های محلی، نیروی دریایی ارتش یمن کشتی اسرائیلی گلکسی لیدر را توقیف کرد.

براساس این گزارش، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن نیز تا ساعاتی دیگر در این خصوص بیانیه‌ای منتشر خواهد کرد.

بنابر این گزارش کشتی اسراییلی توقیف شده گلکسی لیدر (Galaxy Leader) یک کشتی باری با پرچم باهاما (از کشور‌های آمریکای لاتین) است که محموله‌های وسایل نقلیه را جابجا می‌کند. سازنده، مالک و مدیر این کشتی مشخص نیست و گفته می‌شود حداقل ۲۲ خدمه دارد.

جنگ دریایی انصارالله علیه اسرائیل

پیش از این نیرو‌های مسلح یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که کشتی‌های اسرائیلی و وابسته به شرکت‌های صهیونیستی را مورد حمله قرار خواهد داد.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد در پاسخ به درخواست‌های مردم یمن و بر اساس مسئولیت دینی، ملی و اخلاقی و همچنین در راستای اقدامات نظامی یمن علیه تجاوز وحشیانه اسرائیل و آمریکا به نوار غزه، کشتی‌های اسرائیلی و شرکت‌های وابسته به آن‌ها را مورد حمله قرار خواهد داد.

سرتیپ سریع در ادامه افزود، کشتی‌های حامل پرچم رژیم صهیونیستی، کشتی‌های متعلق به شرکت‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که توسط اسرائیلی‌ها مدیریت می‌شوند اهداف نظامی نیرو‌های مسلح یمن به شمار می‌روند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن همچنین از همه کشور‌های مختلف جهان خواست تا از ورود شهروندان و کارگران خود به این کشتی‌ها جلوگیری کرده و از حمل بار با آن‌ها خودداری کنند. همچنین کشتی‌های کشور‌های دیگر باید از کشتی‌های اسرائیلی دوری کنند تا از تبعات حمله به آن‌ها در امان بمانند.

اعلام هشدار رسمی نیرو‌های مسلح یمن علیه کشتی‌های اسرائیلی در حالی است که این نیرو‌ها تاکنون ۹ عملیات رسمی موشکی و پهپادی علیه مواضع اسرائیل در جنوب فلسطین اشغالی اجرا کرده‌اند. این بیانیه تحولی جدید در جنگ فلسطین و اسرائیل است و آن را می‌توان آغاز جنگ دریایی نیرو‌های مقاومت با اسرائیل تلقی کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها