قتل یک ساعت بعد از آزادی از زندان

مرد تبهکار یک ساعت بعد از آزادی از زندان، در جریان سرقت خودروی سمندی راننده آن را کشت. مقتول قصد داشت مانع سرقت خودرویش شود که کشته شد. 
کد خبر: ۱۴۲۸۹۹۹

سرهنگ حسین تُرکیان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: ۱۸ تیر ماه سال جاری مردی ۵۴ ساله در خیابان کشاورزی اصفهان توسط سارق یک دستگاه خودرو مجروح و پس از چند روز در بیمارستان فوت می‌کند.

وی افزود: به دنبال این اتفاق پرونده‌ای در اداره جرایم جنایی پلیس آگاهی استان اصفهان تشکیل و تیمی از کارآگاهان مجرب این پلیس تحقیقات وسیعی را در خصوص حادثه و شناسایی عامل قتل فرد مذکور انجام دادند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در تشریح جزئیات حادثه گفت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مقتول هنگامی که از مغازه لوازم یدکی بیرون آمده متوجه می‌شود که فردی در حال سرقت خودروی وی است و او نیز بی درنگ از سمت شاگرد قصد وارد شدن به خودرو و تلاش برای ممانعت از سرقت آن می‌کند، اما سارق خودرو به عمد اقدام به حرکات نمایشی کرده که در نتیجه فرد مذکور با خودرو‌های پارک شده در حاشیه خیابان برخورد و به شدت مجروح می‌شود و پس از آن سارق خودرو را سرقت و از صحنه فرار کرده است.

سرهنگ تُرکیان عنوان داشت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات تخصصی و با انجام اقدامات پلیسی و هوشمندانه خود سرانجام هویت اصلی سارق را بدست آورده و دریافتند که وی از مجرمان سابقه دار بوده که تنها یک ساعت پس از آزادی از زندان مرتکب سرقت و قتل شده بود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم به طور کاملاً حرفه‌ای هر بار چهره و مکان خود را تغییر می‌داد تا بتواند از دست پلیس فرار کند خاطرنشان کرد: سرانجام تلاش شبانه روزی کارآگاهان به نتیجه رسید و پس از ۳ ماه و اندی از وقوع حادثه مخفیگاه فرد قاتل در یکی از باغ‌های اطراف شهر اصفهان مورد شناسایی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با شناسایی مخفیگاه متهم، کارآگاهان در یک عملیات کاملاً دقیق و حساب شده محل را به محاصره خود در آورده و قبل از اینکه وی بتواند فرصت فرار پیدا کند او را دستگیر و به پلیس آگاهی استان اصفهان منتقل کردند.

سرهنگ تُرکیان با بیان اینکه در بازرسی از باغ یک قبضه اسلحه شورشی با ۳۸ فشنگ مربوطه، ۳ کیلو شیشه، ۱۵۵ گرم هرویین و خودروی سواری سمند مسروقه متعلق به مقتول کشف شد اظهار داشت: متهم در تحقیقات صورت گرفته صراحتاً به جرم خود اقرار کرد.

وی اضافه کرد: متهم در اعترافات خود عنوان کرد: «تنها یک ساعت بود که از زندان آزاد شده بودم و در حال عبور از خیابان دیدم مقتول بدون اینکه سوئیچ را بردارد از خودرو خارج شد و وارد مغازه شد من هم وسوسه شده و تصمیم گرفتم آن را سرقت کنم، اما همینکه ماشین را روشن کردم و خواستم راه بیفتم دیدم راننده در سمت شاگرد را باز کرده و قصد دارد داخل شود که من با چپ و راست کردن خودرو او را به بیرون پرت کردم و بعد هم از محل متواری شدم. چند روز بعد که متوجه کشته شدن راننده خودرو شدم با تغییر چهره از شهر خارج و در باغ متعلق به دوستم مخفی شدم تا اینکه امروز ماموران پلیس برسرم ریخته و مرا دستگیرکردند.»

سرهنگ ترکیان با بیان اینکه متهم پس از تکمیل شدن پرونده، برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد گفت: به شهروندان توصیه اکید می‌کنیم حتی برای یک لحظه خودرو را با سوئیچ در داخل آن و یا به صورت روشن رها نکنند و در صورت مواجه با سرقت خودرو هرگز با سارق یا سارقان مقابله نکرده بلکه سریعاً با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و مشخصات کامل وسیله نقلیه مسروقه به علاوه زمان و محل وقوع سرقت را در اختیار ماموران پلیس قرار دهند.

newsQrCode
برچسب ها: سرقت قتل تبهکار
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها