رئیس رسانه ملی در حاشیه ترحیم زنده‌یاد پروانه معصومی مطرح کرد

بازیگری که هیچ‌گاه باورها و ارزش‌هایش را فراموش نکرد

دکتر جبلی در نشست مدیران اطلاعات ‌و برنامه‌ریزی رسانه‌ملی تاکید کرد

روان‌سازی آنتن، مهم‌ترین وظیفه مدیران برنامه‌ریزی

رئیس سازمان صداوسیما با بیان این‌که مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی، چشم و گوش سازمانند، مهم‌ترین وظیفه و هدف اصلی مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی را روان‌سازی آنتن براساس سند تحول دانست و تأکید کرد که همه ما خدمتگزار محتوای آنتنیم و باید موانع مسیر برنامه‌سازان را برطرف کنیم.
کد خبر: ۱۴۲۸۲۴۰
 
به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر پیمان جبلی در نشست مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی سازمان صداوسیما با چشم‌اندازی بر سند تحول، تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان را صاحبان اصلی رسانه‌ملی دانست و اظهار کرد: زمانی که در چهارمین نشست افق تحول صحبت از آنتن رسانه‌ملی به میان آمد، از تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان به‌عنوان نزدیک‌ترین بخش بدنه سازمان به آنتن یاد کردم و اکنون نیز تأکید می‌کنم که آنها از مدیران تصمیم‌گیر به آنتن نزدیک‌ترند.
 
اهداف سند تحول
وی با تأکید بر لزوم برداشتن گام‌های عملی برای تحقق اهداف سند تحول، به توصیه‌ها و راهبردهای اعلامی رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت نگاه تحول‌گرایانه در فرآیندها و سیاست‌گذاری‌های رسانه‌ملی به‌عنوان مهم‌ترین و موثرترین دستگاه فرهنگی در کشور نیز توجه داد و گفت: آنچه دست‌مان را پر کرده، رهنمودهایی است که رهبر انقلاب در این چهار دهه در جلسات خصوصی و عمومی ‌به رسانه‌ملی ابلاغ کرده‌اند و این رهنمودها در کنار اهداف انقلاب و نظام اسلامی تبدیل به سند تحول شده‌است.رئیس رسانه‌ملی ادامه داد: البته سند تحول، سندی تازه و نو در رسانه‌ملی نیست، بلکه بخش عمده‌ای از این سند براساس آسیب‌شناسی عملکردی سازمان شکل گرفته و برآیند عقل جمعی و آسیب‌شناسی مدیران قبلی رسانه‌ملی از روند حرکت رسانه‌ملی با توجه‌ به چالش‌های پیش‌رو، به همراه مطالبات رهبر معظم انقلاب است که پیش از این نیز تدوین شده ‌بود اما در دوره جدید با نگاهی به آسیب‌های موجود به اجرا درآمده‌است.
رئیس رسانه‌ملی با اشاره به لزوم تغییر شیوه رسانه‌‌های سنتی گفت: بقای رسانه‌های سنتی در گرو رقابت با رسانه‌های نوین است و با تغییر سلیقه‌‌ها، باید در این میدان حضور زنده و روزآمد داشته‌باشیم؛ ضمن این‌که با چالش‌های مختص به رسانه خودمان هم روبه‌رو هستیم. رسانه‌ملی تنها رسانه حاکمیت است که بار اصلی تولید محتوا را بر دوش گرفته. این مسئولیت سنگین در فضای پرچالش رسانه‌های رقیب بر دوش ماست و باید بیدار باشیم و زمان را از دست ندهیم.
 
اصلاح و بازنگری
دکتر جبلی با بیان این‌که مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی چشم و گوش سازمانند، از مدیران برنامه‌ریز با عنوان سربازان ایجاد تحول در خط مقدم سازمان صداوسیما یاد کرد و خطاب به آنان افزود: اصلاح و بازنگری بر عهده شماست و نظرات تکمیلی شما در مسیر سیاست‌های سازمان برای ما اهمیت دارد. همه ما خدمتگزارمحتوای آنتن هستیم و باید موانع را ازسرراه برنامه‌سازان برداریم. هدف‌اصلی مدیران اطلاعات وبرنامه‌ریزی نیز باید روان‌سازی آنتن وتولیدمحتوا براساس سند تحول باشد.
رئیس رسانه‌ملی با اشاره به همراهی مدیران برنامه‌ریز با تهیه‌کننده‌ها بیان کرد: همه ملزم هستیم به سند تحول به‌عنوان نقشه‌راه توجه کنیم و باید برای اجرای ۱۲محور سند تحول برنامه داشته‌باشیم. در این مسیر، مدیران و برنامه‌سازان باید احساس کنند که مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی همراه و کمک آنانند و باید مشکلات و خواسته‌های‌شان را بدون لکنت به این بخش از رسانه‌ملی منتقل کنند تا به پیشبرد اهداف تحولی رسانه‌ملی کمک شود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها