مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس:

مهم‌ترین اولویت پتروشیمی خلیج فارس، اشتغال است

نمایشگاه ایرانی سازان با شرکت بیش از ۶۰ شرکت داخلی تعمیر و نگهداری و تولید کننده قطعات داخلی نفت، گاز و پتروشیمی در محل نمایشگاه بین المللی چغاسبز ایلام افتتاح شد.
کد خبر: ۱۴۲۷۵۵۹به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام در این آیین ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت: امیدواریم این نمایشگاه که برای اولین بار در ایلام افتتاح شده است منبع خیر و برکت برای استان ایلام باشد.

سید غلامحسن گرشاسبی افزود: نمایشگاه خودکفایی و ایرانی سازان شاید این را تداعی کند که تمایل نداریم با دنیا تعامل داشته باشیم، ولی اینگونه نیست اعتقادات و روایات دینی به صراحت وظیفه ارتباطی ما را با همه انسان‌ها معلوم کرده است و ما بنا نداریم دور خود پیله‌ای تنیده و با دنیا ارتباط نداشته باشیم.

وی ادامه داد:، ولی اگر بنا بر تحریم باشد چاره‌ای جز مقاومت برای ما باقی نمی‌ماند.

گرشاسبی اظهار کرد: هم تحریم و هم جنگ باعث شد ما به خودکفایی برسیم جنگ نعمت بود تحریم نعمت بود در سال‌های گذشته در پتروشیمی‌ها حتی واشر‌ها که الان به راحتی در کشور ساخته می‌شوند هم ساخت کشور‌های اروپایی بودند و کشور‌های دیگر مانند آلمان و ژاپن اجازه نمی‌دادند مهندسین ما به تجهیزاتشان دسترسی داشته باشند و تنها از مهندسین خود برای تعمیرات و نصب استفاده می‌کردند.

وی ادامه داد: قدرت‌های جهان نمی‌خواستند ما به خودکفایی دست پیدا کنیم اگر روند سال‌های گذشته ادامه پیدا می‌کرد و ما خودکفا نمی‌شدیم چه بسا الان زمین‌می خوردیم، چون بهرحال غربی‌ها بنا داشتند این تحریم‌ها را وضع کنند و این فشار‌های اقتصادی را تحمیل می‌کردند.

وی با ذکر این نکته که فقط در سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۷۰۰هزار قلم کالا به ونزوئلا صادرات انجام شده است گفت: این روند قطعا در راستای آیات قرآن و روایات ائمه است و ما باید با دنیا تعامل داشته باشیم و به کشور‌های جهان تکنولوژی و دانش صادر کنیم.


گرشاسبی افزود: خوشبختانه پتروشیمی ایلام توانست در سال گذشته در بین ۱۶ شرکت زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس رتبه اول را کسب کند که این موفقیت بزرگی است.

وی با تاکید بر اینکه احداث پارس غربی در استان ایلام یک ضرورت است گفت: استاندار ایلام این دغدغه را دارد که زیر ساخت‌ها را فراهم کند و احداث پارس غربی نیز مستلزم احداث زیرساخت‌ها است و پردیس‌ها نیز باید فعال شوند.

وی با ذکر این نکته که استاندارد‌های ساخت داخل باید مدیریت شودگفت: ما باید استاندارد ملی خود را شروع کنیم.

گرشاسبی برپایی اینگونه نمایشگاه را برای استان مفید دانست و ادامه داد: همانگونه که شرکت‌های لوازم خانگی و پوشاک در شهر‌های مختلف مکان دائمی دارند ایلام نیز باید مکان دایمی برای احداث اینگونه نمایشگاه‌هایی که در سطح بالاتر برگزار می‌شوند داشته باشد و برای این کار باید زیر ساخت‌ها فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام نیز در این آیین با محکوم کردن کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم غزه گفت: جهان کشتار کودکان غزه را به نظاره نشسته و سکوت کرده است ما این جنایات هولناک را محکوم می‌کنیم و امیدواریم ریشه ظلم بر مسلمانان خشک شود.

شهریار عباسی افزود: نمایشگاه ایرانی سازان با تکیه بر دانش بومی برپا شده است و شرکت کنندگان این محصولات ارزشمند را در دسترس شرکت‌های تولیدی قرار داده اند.

وی ادامه داد: برپایی این نمایشگاه فرصت مغتنمی را فراهم آورده که صاحبان مشاغل ظرفیت خود را معرفی کنند و ما یک رقابت بسیار سالم را در این حوزه بین تولید کنندگان شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه استان ایلام به بهشت انرژی معروف است گفت: این زمینه در این استان فراهم شده و توسعه استان ایلام منوط به حوزه انرژی است.

عباسی در خصوص مشکلات پتروشیمی دهلران گفت: جلساتی در این زمینه برگزار شده و به زودی مشکلات پتروشیمی دهلران مرتفع می‌شود.

وی همجواری ایلام با کشور عراق را فرصت مناسبی برای تولید کنندگان دانست که بازاریابی مناسبی برای محصولات خود داشته باشند.

وی اضافه کرد: مرز مهران باعث توسعه مناسبات سیاسی و صنعتی دو کشور ایران و عراق شده است و امیدواریم که این فرصت منجر به عقد قرارداد‌های مناسبی برای تولیدکنندگان شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها