درنشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد مطرح شد ،

افتتاح ساختمان جدید کتابخانه شهید بابایی زارچ در هفته دولت سال جاری

یزد- با حضور بخشدار مرکزی یزد و مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان بررسی وضعیت مدارس بخش مرکزی یزد انجام شد.
کد خبر: ۱۴۲۶۵۰۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، محمد صادق ابوالقاسمی بخشدار مرکزی یزد با همراهی کاظمی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان یزد از ۵ روستای بخش مرکزی بازدید کردند.

در این بازدید میدانی که از ساعات اولیه صبح تا عصر به طول انجامید وضعیت مدارس روستاهای اکرمیه، محمدآباد، احمدآباد مشیر، خویدک و فهرج مورد ارزیابی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی جهت رفع مشکلات صادر شد.

در روستای اکرمیه، زمین های پیشنهادی دهیاری و شورای این روستا مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد اولین مدرسه ای که طبق مصوبه جلسه با استاندار یزد توسط شرکت های صنعتی ساخته خواهد شد در این روستا انجام گیرد. همچنین در مورد یک مدرسه نیمه ساز مقرر شد با کمک خیر و کمک اداره کل نوسازی کار ساخت آن به اتمام رسد.‌

در روستای احمدآباد مشیر جداسازی مقطع اول و دوم مدرسه دخترانه مورد بررسی قرار گرفت و ساخت مدرسه خیری دیگر در دستور کار قرار گرفت.

در روستای محمدآباد باتوجه به نیمه تمام ماندن ساخت مدرسه خیری بدلیل فوت خیر مقرر شد با کمک اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس خیر مدرسه ساز جهت تکمیل آن معرفی گردد.

در روستای خویدک بررسی مدرسه با پیشرفت ۷۰ درصد و  در حال ساخت توسط اداره نوسازی و خیر بازدید شد و دستورات لازم جهت تسریع روند ساخت آن صادر شد.

در روستای فهرج باتوجه به کمبود کلاس مدرسه رونقی مقرر شد فضای آموزشی با توجه به پتانسیل محیط این مجموعه با همکاری اداره میراث به فرهنگی (بدلیل برخی سازه های باستانی) و دهیاری و شورای این روستا با تایید بخشدار مرکزی یزد اضافه شود.

گفتنی است ابوالقاسمی بخشدار مرکزی یزد از شروع سال تحصیلی جدید چندمین بار است که از مدارس این بخش بازدید میدانی بعمل آورده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها