ایران صدا به مناسبت روز حافظ دو اثر گرانبها را به رایگان منتشر نموده است.
کد خبر: ۱۴۲۵۷۴۷

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی ایران صدا؛ کتاب گویای دیوان حافظ شیرازی به همراه غزلیات، مثنوی و قصیده‌های سروده شده توسط این شاعر بلندآوازه با صدای بهروز رضوی از چهره‌های ماندگار و دارنده نشان درجه یک هنری در پایگاه کتاب گویای ایرانصدا به صورت رایگان در دسترس علاقه‌مندان گرفته است.

این اثر شاخص با نام سخن عشق در ۴ جلد و به تهیه کنندگی فاطمه منشی پور و کارشناسی و نظارت نفیسه لیاقی مطلق پژوهشگر ادبی و از اساتید دانشگاه تولید و منتشر شده است و همچنین منبع اصلی برای تهیه این کتاب گویا، دیوان حافظ تصحیح علامه قزوینی و قاسم غنی بوده و اشعار دقیقا مطابق با این نسخه خوانده شده است.

شبکه ایران صدا همچنین به مناسبت فرارسیدن روز حافظ برنامه دیگری به نام تماشاگه راز را تدارک دیده است که در این برنامه نیز حسین آهی ادیب و پژوهشگر نامدار ایرانی به شرح و بررسی غزلیات حافظ شیرازی می‌پردازد. با وجود آنکه قرن‌هاست دیوان حافظ، دست به دست، بین مردم، شاعران و شارحان می‌گردد و هرکس، به ظن خود، یار آن می‌شود؛ و دریغ که هیچ کس از درون آن نتوانسته اسرارش را بیابد در این برنامه که مرحوم حسین آهی به شرح وتفسیر آن می‌پردازد.

علاقه‌مندان وحافظ شناسان می‌توانند با گوش جان آن را بشنوند و از این «مخزن اسرار معانی» هرآنچه می‌خواهند برداشت کنند. علاقه‌مندان برای شنیدن این برنامه‌های ارزشمند می‌توانند اپلیکیشن تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IR به صورت رایگان دریافت کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها