مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت:

مسئله فلسطین از محورهای اساسی جهاد تبیین است

آیین قدردانی از مقام هنری استاد شاهین فرهت برگزار شد

صداوسیما فضای ضریب‌دهی به هنر، فرهنگ و رسانه است

در سلسله نشست‌های فرهنگی اداره‌کل روابط‌عمومی صداوسیما که با حضور چهره‌های فرهنگی، هنری و ادبی برگزار می‌شود، از مقام هنری استاد شاهین فرهت قدردانی شد.
کد خبر: ۱۴۲۱۶۹۱
نویسنده زینب علیپورطهرانی - گروه رسانه

این مراسم روز گذشته در سالن کنفرانس روابط‌عمومی صداوسیما با حضور حسین قرایی مدیر روابط‌عمومی صداوسیما، علیرضا قزوه رئیس دفتر شعر، موسیقی و سرود صداوسیما، محمد میرزمانی آهنگساز و موسیقیدان، مرتضی کاظمی‌دینان مدیر رادیو فرهنگ و رضا مهدوی کارشناس موسیقی برگزار شد و از استاد شاهین فرهت تقدیر به عمل آمد. ناگفته نماند سال گذشته هم مستند رادیویی درباره شاهین فرهت پخش شد که مورد توجه قرار گرفت.

در ابتدای این مراسم نماهنگی پیرامون استاد فرهت پخش شد و حسین قرایی درباره پیشینه استاد و برگزاری این دست جلسات گفت: نخستین نشست ما امروز برای تجلیل از مقام هنری استاد شاهین فرهت، شخصیت برجسته حوزه موسیقی با مشارکت رادیو فرهنگ انجام می‌شود.وی بیان کرد: نگاه معلمانه، ادب و متانت استاد فرهت از جمله ویژگی‌های دوست‌داشتنی و بارز ایشان است.
​​​​​​​
به گفته وی، تاکید رئیس سازمان صداوسیما در دوره تحولی نیز توجه بیشتر به نخبگان است و فضای کنونی حاکم، حرکت به سمت معرفی، شناساندن، حفظ کرامت و قدردانی از نخبگان فرهنگی، ادبی و هنری است. محمد میرزمانی، موسیقیدان نیز در بخشی از این مراسم گفت: تجلیل و بزرگداشت از هنرمندان، تجلیل از مقام شامخ هنر است. درواقع بزگداشت مقام والای فرهنگ و هنر و اندیشه است. آقای فرهت شخصیت شناخته‌شده‌ای است و من شاگرد ایشان هستم. چون از نوجوانی ایشان را می‌شناسم و می‌توانم بگویم ادب و متانت ایشان و صراحت لهجه‌ای که دارد، جزو شاخصه‌های ایشان است و بسیار تاثیرگذار است. همچنین بار تخصصی و کارشناسی موجود در گفته‌های استاد، بسیار آموزنده است. مرتضی کاظمی‌دینان، مدیر رادیو فرهنگ نیز در این مراسم بیان کرد: رادیو فرهنگ به عنوان شبکه تخصصی معاونت صدا و شبکه‌ای که مسئولیت شورای تخصصی فرهنگی صداوسیما را برعهده دارد، در دوره تحولی جدید علاوه بر وظایف برنامه‌سازی‌اش، حرکتی را در راستای تجلیل و شناساندن هرچه بیشتر مقام اساتید، نخبگان و فرهیختگان آغاز کرده است. در برنامه «نیستان» توانسته‌ایم از حضور استاد بهره بگیریم و از تجربیات ایشان استفاده کنیم. رضا مهدوی، کارشناس موسیقی هم درباره ویژگی‌های استاد فرهت نکاتی را بیان کرد و از صداوسیما به خاطر برگزاری چنین برنامه‌هایی و این‌که به مقام این اساتید ارج می‌نهند، تشکر کرد. در ادامه علیرضا قزوه نیز در سخنانی جایگاه چنین اساتیدی را ارج نهاد و گفت: استاد فرهت چهره‌ای فراملی و استادی اخلاق‌مدار است که از این رو باید در سطح جهانی و بین‌المللی از ایشان تقدیر شود. شاهین فرهت در انتهای این مراسم گفت: من به لحاظ احساسی غافلگیر شدم. چون این جلسه برای من تشویق آورد و من همیشه تشویق را دوست دارم. من هر روز خدا را شکر می‌کنم که دو نعمت به من داد. یکی این‌که زبان مادری‌ام فارسی است و می‌توانم حافظ، سعدی و مولانا بخوانم و دیگر این‌که موسیقی یار من شد و به دنیایی که می‌خواستم، قدم گذاشتم و آن موسیقی است. من هر کاری که ساختم از سر عشق بوده و در کل انسان راضی و شاکری هستم. چون به آنچه که می‌خواستم، رسیده‌ام. در پایان هم از شاهین فرهت تقدیر به عمل آمد و مدعوین به یادگار روی تابلوی استاد متنی را نوشتند و عکس یادگاری گرفتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها