در ارتباط تصویری با رئیس جمهوری و با حضور استاندار گیلان صورت گرفت؛

افتتاح ۱۴ طرح تولیدی، خدماتی و زیرساخت بندری منطقه آزاد انزلی

مدیر کل صمت گیلان از کلنگ زنی یک واحد فولادی تولید کننده انواع ریل آسانسور با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد تومان در فومن خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۱۲۸۱
نویسنده مهدی شریعت ناصری

جام جم آنلاین -گیلان-تیمور پورحیدری  از آغاز ساخت مجتمع فولاد پرنیان دیلم با برگزاری مراسم کلنگ زنی توسط استاندار گیلان در گوشلوندان فومن خبر داد و اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانبندی پیش بینی شده؛ بخش خصوصی این طرح طی دوسال اجرا خواهد کرد.

وی افزود: این واحد صنعتی تولید کننده ریل آسانسور به ظرفیت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار عدد با سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان و با پیش بینی اشتغال ۶۰۰ نفر با زیربنای ۲۵۰۰۰ متر مربع و در زمینی به مساحت ۷۰ هزار متر مربع به بهره‌برداری خواهد رسید.

دکتر پورحیدری اظهار داشت: از آغاز دولت سیزدهم ۹۷ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال وارد چرخه تولید شدند و امسال نیز ۵ واحد تولیدی راکد فعال شدند.

مدیرکل صمت گیلان تصریح کرد: از آغاز دولت سیزدهم تاکنون ۶۴۸ طرح صنعتی کوچک و بزرگ پیشرفت‌های فیزیکی متفاوت داریم و از بین آن‌ها ۱۴۰ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد با پیش بینی اشتغال بیش از ۸۳۰۰ نفر هستند و در تلاش هستیم بتوانیم تا پایان سال آن‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه کشور ما رتبه دهم تولید فولاد را در جهان دارد و از کشورهای برتر تولید کننده فولاد در جهان محسوب می‌شویم خاطرنشان کرد: در استان گیلان ۱۱ واحد فولادی داریم که سالانه مجموعاً بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن شمش و انواع مقاطع فولادی را تولید می‌نمایند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها