jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۴۱۶۲۲   ۱۵ مرداد ۱۳۸۶  |  ۱۹:۴۳

فارس: مذاکرات هیئت فنی آژانس بینالمللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی در تهران آغاز شد.


این هیئت مذاکراتی را پیرامون مسائل فنی و دستورالعمل نحوه و نظم بازرسیها از نطنز مورد گفتگو قرار خواهد داد.
محمد سعیدی معاون بینالملل سازمان انرژی اتمی ریاست هیئت ایرانی مذاکرهکننده ایران را بر عهده دارد.
هدف از مذاکرات ایران و آژانس تدوین نقشه کاری درباره مدالیته حل مسایل باقی مانده مربوط به برنامه هستهای ایران و روشن ساختن برخی مسایل اجرایی پادمانها عنوان شده است.
در دور اول مذاکرات درباره انتصاب بازرسان جدید آژانس، بازدید بازرسان از راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک و نهایی ساختن رویکرد پادمانها در نطنز توافق حاصل شد.
بر این اساس بازدید بازرسان آژانس از راکتور اراک هشتم مرداد ماه صورت گرفت.
همچنین درباره مدالیتههای حل مسایل باقی مانده درباره آزمایشات پلوتونیوم ایران در گذشته نیز توافقی حاصل شد که متعاقب آن نشست اختصاصی ایران و آژانس امروز دوشنبه در تهران برگزار شد.
تلاش خبرنگار فارس برای کسب اطلاع از این مذاکرات تاکنون بینتیجه مانده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر