با طولانی شدن آتش‌ سوزی‌ های جنگلی در کانادا و گسترش تبعات آن همچون انتشار دود غلیظ و سمی به مناطق وسیع‌تر از جمله سراسر غرب میانه و شرق ایالات متحده، دست‌کم ۱۰۰ میلیون آمریکایی روز گذشته (پنج‌شنبه) با هشدار شدید آلودگی هوا و خطر استنشاق هوای سمی مواجه شده‌اند.
کد خبر: ۱۴۱۴۲۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، روز گذشته ده‌ها میلیون آمریکایی شاهد آسمان تار و دودگرفته در شهرها و کانتی‌های محل زندگی خود بودند که کیفیت هوا را برای بسیاری افراد ناسالم کرده و در برخی نقاط حتی خطرناک ارزیابی شده است.

اداره ملی خدمات جوی ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که هشدارهای کیفیت نامطلوب هوا در بخشی از ایالات متحده از ایالت ویسکانسین و شمال ایلینوی گرفته تا نیویورک و سواحل شرقی ادامه دارد.

این اداره از بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی خواسته تا فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز را محدود کنند و در صورت نیاز و چنانچه به بیماری‌های ریوی و تنفسی مبتلا هستند، ماسک بزنند. همچنین به کودکان و سالمندان توصیه شده تا فعالیت‌های فیزیکی سنگین را به حداقل رسانده یا از آن اجتناب کنند.

با توجه به آتش‌سوزی‌های امسال که زودتر از فصل معمول به وقوع پیوسته و پهنای آن به سرعت رو به گسترش است، مقام‌ها گفته‌اند که اکنون بدترین آتش‌سوزی جنگل‌های کانادا در حال وقوع است.

آسمان شهرهای بزرگ از جمله نیویورک، شیکاگو، فیلادلفیا و شمار زیاد شهرها در شمال ایالات متحده را غبار خاکستری رنگ فرا گرفته و بوی چوب سوخته در هوا به مشام می‌رسد. همچنین در برخی شهرها غلظت دود به حدی است که طلوع آفتاب به وضوح دیده نمی‌شد.

بنابر این گزارش، منطقه‌ای به وسعت هشت میلیون هکتار یعنی مساحتی بزرگتر از «ویرجینیای غربی» تاکنون بر اثر این این حریق‌ها سوخته و روز چهارشنبه ۴۷۷ آتش سوزی فعال گزارش شده که حدود نیمی از آنها غیرقابل کنترل در نظر گرفته شدند.

همچنین «گلوبال نیوز» به نقل از گزارش آژانس فضایی آمریکا (ناسا) گزارش کرد: تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که دود ناشی از جنگل‌سوزی‌ها در کانادا از اقیانوس اطلس شمالی تا شبه جزیره ایبری، فرانسه و سایر بخش‌های اروپای غربی گسترش یافته است.

با این حال ناسا توضیح داد که کیفیت هوا در اروپا به میزانی که در کانادا و آمریکا مشاهده می‌شود، بدتر نشده است.

تعداد بازدید : 18
تعداد بازدید : 9

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها