وزیر کشور در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت مرزهای مشترک ایران و افغانستان پس از درگیری‌های اخیر طالبان با مرزبانان کشورمان گفت: طالبان توجیه شده است و مرزهای ما آرام و رفت‌وآمدها برقرار است.
کد خبر: ۱۴۱۲۳۹۴

به گزارش جام جم آنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور در گفت‌وگویی در خصوص آخرین وضعیت مرزهای کشور به‌ویژه مرزهای سیستان و بلوچستان با افغانستان، گفت: مرزبانان ما خیلی قدرتمند در انجام وظیفه خود مصمم و قاطع هستند اما طبیعتاً مرزها به‌خصوص در شرایطی که طرف مقابل یک سیستم امنیتی قوی ندارد، دچار مشکلاتی می‌شود که از قبل هم وجود داشته است.

وی اظهار کرد: البته با موارد مختلف پیش‌آمده با قدرت برخورد شده است و امنیت در مرزها برقرار است لذا مرزهای کشورمان مشکلی ندارند. تروریست‌ها هم هرچند برای سوءاستفاده از این مرزها تلاش می‌کنند اما باید بدانند که رها نخواهند شد و به سزای عمل خود خواهند رسید.

وزیر کشور در مورد مرزهای مشترک ایران و افغانستان، یادآور شد: ما به حاکمان افغانستان تذکر دادیم که بیشتر باید افراد خود را توجیه و مراقبت کنند البته یگان‌های مرزی ما هم با قدرت از منافع ملی دفاع می‌کنند و اجازه تخطی در مرزها را به کسی نمی‌دهند اما آنها باید رعایت کنند.

وحیدی در گفت‌وگو با خانه ملت در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین نتایج مذاکرات با هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان بعد از درگیری اخیر در مرز، گفت: طالبان توجیه شده است و مرزهای ما آرام و رفت‌وآمدها برقرار است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها