رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با تماس با خانواده‌ها، تقلید صدای دخترانه و اعلام اینکه فرزندشان را به گروگان گرفته است از آنها اخاذی و کلاهبرداری می‌کرد.
کد خبر: ۱۴۱۱۴۱۴

به گزارش جام جم آنلاین، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری گروگانگیر قلابی در تهران خبر داد و گفت: متهم سابقه‌دار با تقلید صدای دخترانه دست به اعمال مجرمانه می‌زد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: چندی قبل مرد جوانی به پایگاه یکم پلیس آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت که چند روز پیش فردی با شماره ناشناس به موبایلم زنگ زد و با تقلید صدای دخترم مدعی شد که او را گروگان گرفته و اگر 500 میلیون تومان طلا برایش ارسال نکنم دخترم را خواهد کشت؛ من نیز که بسیار ترسیده بودم طلاها را در مدت زمانی کوتاهی تهیه کرده و برایش در کرج ارسال کردم اما ساعتی بعد فرزندم به خانه آمد و عنوان کرد در طول روز کلاس زبان بوده و به گروگان گرفته نشده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: بنابر حساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شده و با بررسی‌های موشکافانه پی بردند که یک مرد جوان با تقلید صدای دخترانه اقدام به این اعمال مجرمانه کرده و در این زمینه سابقه‌دار است.

وی با بیان اینکه متهم از چند خانواده دیگر با همین شگرد کلاهبرداری کرده بود، افزود:کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت اصلی و مخفیگاه متهم را در کرج شناسایی کرده و پی بردند مرد جوان قصد دارد تا طلاهای سرقتی را بفروشد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهم شده و او را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند، افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از مالباخته و چند خانواده دیگر در شمال تهران، با شگرد تقلید صدای دخترانه تحت عنوان گروگان گرفته شدن فرزند خانواده اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی با اشاره به اینکه متهم با اجرای نقشه قبلی و دقیق این اقدام را انجام داده و به تازگی از زندان آزاد شده است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها