پول‌های کثیف در پلتفرم‌ها
با هدف دروغ‌پراکنی برای تسهیل فعالیت‌های ضدفرهنگی هزینه می‌شود

پول‌های کثیف در پلتفرم‌ها

معاون امور حقوقی ساترا درباره «رهایم کن» گفت: این سریال فاقد مجوز از سوی ساتر‌است و این مجموعه هماهنگی لازم را با قوه قضاییه انجام داده است.
معاون امور حقوقی ساترا درباره «رهایم کن» گفت: این سریال فاقد مجوز از سوی ساتر‌است و این مجموعه هماهنگی لازم را با قوه قضاییه انجام داده است.
کد خبر: ۱۴۰۹۸۹۲

به گزارش جام جم آنلاین، حامد معینی، معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا در خصوص حواشی پیش آمده درباره «سریال رهایم کن» که از شبکه نمایش خانگی در حال انتشار است، گفت: اخیرا انتقادات زیادی از سوی برخی رسانه‌ها به این سریال مبنی بر انتشار محتوای خلاف عفت عمومی، نشان دادن مکرر خوردن مشروبات الکلی، آلات قمار و پاسور و سیگار کشیدن‌های شخصیت‌های نخست سریال رسانه‌ای شده‌است که در وهله اول توجه به این موضوع ضروری است که اساساً این سریال فاقد مجوز تولید و انتشار از سوی ساتراست.

معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا افزود: بسیاری سوال می‌کنند که اگر این سریال مجوز پخش از سوی ساترا ندارد، پس چرا از طریق فیلیمو به صورت منظم منتشر می‌شود که باید عرض کنم از آنجا که سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی یک نهاد تنظیم‌گر است و ضابط قضایی نیست، مکاتبه لازم با قوه قضاییه شده است تا از طریق مقامات قضایی جلو پخش این سریال گرفته شود و قطعا پیش از این کار، همه تذکرات لازم از طریق ساترا به این سکو داده شده که متاسفانه هیچ کدام از آن‌ها رعایت نشده‌است.

وی افزود: این را هم عرض کنم که رسیدگی به تخلفات سکو‌ها از طریق دادسرای فرهنگ و رسانه یا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای انجام می‌شود که ساترا مأموریت خود را برای هماهنگی با قوه قضاییه انجام داده‌است.

حامد معینی درباره آگهی‌نما‌های این سریال در سطح شهر نیز اظهار داشت: با توجه به تفاهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صداوسیما و طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تمام تبلیغات محیطی این سریال که فاقد مجوز است به طور کامل از سراسر کشور جمع‌آوری شده‌است.

معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا در پایان در پاسخ به این سوال که رفتار ساترا چه قدر باعث کاهش تخلفات شده‌است، گفت: با توجه به هماهنگی خوبی که در سال جاری میان سازمان‌های مرتبط با فضای مجازی در قوه مجریه و قوه قضائیه حاصل شده‌است انتظار می‌رود به‌زودی هیچ سریال یا برنامه تلویزیونی نمایش خانگی بدون مجوز، از سکو‌ها پخش نشود و همین الان هم سریال نیوکمپ فیلیمو با مجوز ساترا در حال پخش است و برای انتشار قسمت‌های خود مجوز دریافت کرده‌است و تحلیل ما این است که وضع کنونی بسیار بهتر از گذشته است و با افزایش هماهنگی نماد‌های حاکمیتی خیلی زود اوضاع بهتر هم خواهدشد و همین الان هم رفتار ساترا باعث کاهش تخلفات سکو‌ها نسبت به سال‌های گذشته شده‌است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها