رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به هم افزایی و همکاری در میدان جنگ نرم نیاز داریم و باید به گفتمان مشترک، وحدت کلمه و نرم افزار واحد برسیم.
رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به هم افزایی و همکاری در میدان جنگ نرم نیاز داریم و باید به گفتمان مشترک، وحدت کلمه و نرم افزار واحد برسیم.
کد خبر: ۱۴۰۷۶۳۲

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر پیمان جبلی روز جمعه در چهل و نهمین نشست کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در مشهد افزود: هویت، مزیت نسبی کشور است و باید از آن حراست کرد زیرا دشمن در تلاش برای گرفتن مزیت های نسبی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: دوره جدید را براساس سند تحول و دو کلید واژه هویت و عدالت آغاز کرده ایم و تلاش این است که در هر حوزه دستاوردهای انقلاب را ارایه کنیم.

جبلی افزود: آثار بی توجهی و کم توجهی حوزه هویت را در فتنه پاییز سال گذشته دیدیم، در بیش از چهار دهه از انقلاب با وجود اینکه منبع و مخزن هویت محوری انقلاب هستیم اما به عنوان دستگاه مسوول فرهنگی قدر این نعمت هویت سازی انقلاب را کمتر دانسته ایم.

رییس سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های کشور، هویت واحد تمام اقوام و فرهنگ هاست و در فتنه پاییز سال گذشته دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد شکاف در وحدت ملی به کار بست که موفق نشد.

جبلی افزود: در تمام عرصه های هنر، کارنامه درخشانی داریم اما در حوزه معماری و نشانه شناسی انقلاب بسیار کم کار بوده ایم، ۴۴ سال از انقلاب می گذرد و هویت اسلامی، ایرانی، فرهنگی و انقلابی خود را کجا دیده ایم؟

وی ادامه داد: در نشانه شناسی محیطی انقلاب ضعف وجود دارد، در حوزه فرهنگی کارهای زیادی می‌توان انجام داد اما سازه به یاد ماندنی، موثرتر است.

رییس رسانه ملی تاکید کرد: در دوره تحولی گام دوم، مطالبه رهبری از همه تحول است که باید به آن عمل کرد.

لزوم توجه ویژه به برگزاری باشکوه برنامه‌های دهه کرامت

شهردار تهران نیز در این نشست اظهار کرد: باید به نقش حوزه فرهنگ و اجتماع در منظومه نظام اسلامی به عنوان زیرساخت توجه کرد.

علیرضا زاکانی افزود: توجه به اثرات و برکات این حوزه در ساحت‌های مختلف زندگی و تربیت مهم است.

وی خاطرنشان کرد: ایران نقش ویژه و ممتازی دارد و در واقع بوستانی از گل را به نمایش گذاشته که هر جز آن اقوام این کشور هستند و قابل تفکیک از یکدیگر نیستند.

امروز در میدان جنگ نرم به هم افزایی و همکاری نیاز است

شهردار تهران افزود: دشمن تلاش زیادی کرد تا در این جنگ نرم از نقش قومیتی بهره بگیرد اما ملت ایران دشمن را ناکام گذاشت و به عنوان مولفه قدرت از آن استفاده کرد.

وی اضافه کرد: دهه کرامت یک نعمت جاری برای ماست و در این دهه باید به این ظرفیت عظیم توجه کرد که امام رضا(ع) و خواهرشان ایران را مهمان خودشان کردند.

وی خاطرنشان کرد: بهره گیری از این ظرفیت می تواند ما را در این دوره تاریخی ممتاز کند آن هم درحالی که دشمن همه تلاشش را می کند و از همه مولفه های نرم استفاده می کند تا وحدت ملی را مخدوش کند.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران نیز در این نشست گفت: ظرفیت خوبی در کلانشهرها برای برگزاری مراسم فرهنگی ایجاد شده است.

محمدامین توکلی زاده افزود: این کمیسیون سال قبل به بهانه دهه کرامت و انتشار فیلمی که منجر به ایجاد اجتماعات اعلام انزجار شد، کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: برای اربعین تقسیم کار مفصلی صورت گرفت و بعد از آن مراسم حاج قاسم سلیمانی در کرمان و سپس مراسم نیمه شعبان در قم اتفاقات خوبی را رقم زد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران اضافه کرد: ظرفیت خوبی در کلانشهرها ایجاد شده و جریان انقلاب در برگزاری جشن های خیابانی و خلق مخاطبی جدیدی تحت عنوان خانواده محوری در جشن ها ورود کرده است.

چهل و نهمین نشست کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران روز جمعه در مشهد با محوریت برنامه های دهه کرامت برگزار شد.

اول ذی القعده ولادت حضرت معصومه(س) تا یازدهم این ماه و ولادت امام رضا(ع) به نام دهه کرامت نامگذاری شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها