رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد:

انهدام باندی با ۵۰ فقره زورگیری مسلحانه از مردم

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام یک باند زورگیری مسلحانه با بیش از ۵۰ فقره زورگیری از مردم در تهران خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۷۰۴۴

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع یک فقره زورگیری به عنف از مرد جوانی در خیابان بهشت توسط دو مرد موتور سوار، سیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه انتشار فیلم این زورگیری در فضای‌مجازی شهروندان را آزرده‌خاطر کرده بود، تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین‌گام با با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و روش‌های علمی هویت متهمان سابقه‌دار را شناسایی کردند و متوجه شدند آن‌ها سوار برترک موتورسیکلت، مالباخته را زیر نظر داشتند و در زمانی مناسب اقدام به زورگیری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در جریان رسیدگی به این پرونده مشخص شد که یکی از این دو زورگیر عضو یک باند زورگیری مسلحانه است، گفت:‌فعالیت این باند چهار نفره زورگیری نیز برای ماموران پلیس آگاهی محرز شد و آنان در گام بعدی با اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های دقیق‌تر مخفیگاه دو متهم زورگیری و اعضای باند را در جنوب و شرق تهران ردیابی کرده و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی آن‌ها را در عملیات‌های همزمان بازداشت و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه رده سنی متهمان بین ۱۹ تا ۲۴ سال بود، اظهارکرد: متهمان پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی بلافاصله هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر زورگیری از مرد جوان در خیابان بهشت و ۵۰ فقره سرقت به عنف شامل سرقت گوشی، گرنبند، کیف و... از شهروندان با استفاده از سلاح سرد در سطح شهر تهران اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه در بررسی سوابق کیفری این باند سرقت مشخص شد تمامی سارقان دارای سابقه سرقت و گوشی قاپی هستند، گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها