نگاه «جام‌جم» به جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک

روز بزرگ رادیو

تقدیر مدیر رادیو ورزش از نامزدهای جشنواره مستند پژواک

مهدی آذرمکان مدیر شبکه رادیویی ورزش از نامزدهای منتخب دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک طی نشستی تقدیر و تشکر کرد.
کد خبر: ۱۴۰۵۸۹۳

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیو ورزش، دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با هدف احیای ساختار و ارتقای جایگاه مستند در برنامه‌های رادیویی و آموزش و بازآموزی مهارت‌های مستندسازی رادیویی در حال برگزار است.

6 اثر از شبکه رادیویی ورزش در بخش‌های اصلی، ساختاری و مستمر نامزد دریافت جایزه در این دوره از جشنواره شد. مهدی آذرمکان مدیر رادیو ورزش، نشست صمیمانه‌ای با نامزدهای منتخب داشته و از آنان با اهدای جوایزی تقدیر کرد.

آذرمکان ضمن تبریک به مستندسازان این شبکه رادیویی عنوان کرد: سال گذشته اولین دوره از جشنواره مستند بود و شبکه ما خیلی حضور چشمگیری نداشت. از همان سال تصمیم گرفتیم که حتما یک اتفاق بسیار خوبی را در این حوزه رقم زده و بتوانیم مستندات خوبی را ارائه دهیم. امسال هم از همان ابتدای اعلام فراخوان جشنواره، با جدیت کمیته تخصصی مستند را تشکیل داده و با یک برنامه‌ریزی مستمر توانستیم آثار را به صورت دقیق بررسی کنیم. البته در برخی از شاخه‌ها آثاری نداشتیم که مستندسازان مختلفی را فعال و سوژه جدیدی را تعریف کردیم.

مدیر رادیو ورزش افزود: خوشبختانه در این دوره در همه موضوعات هم از رادیو ورزش و هم از کانال ورزش بانوان آثاری را ارسال کردیم که اتفاق خوبی بود. امیدوارم در اختتامیه هم آثار ما برگزیده شود چرا که در این جشنواره شاهد یک رقابت جدی بین مستندسازان بودیم. البته کیفیت آثار هم نسبت به سال گذشته بسیار بالا بود.

در ادامه محمدرضا خاکپور مدیر گروه علوم ورزشی و دبیر کمیته مستند رادیو ورزش این شبکه رادیویی خاطرنشان کرد: به مستند‌سازان بابت رقابت تنگاتنگ خود با سایر شبکه‌ها در دومین جشنواره مستند پژواک تبریک می‌گویم. رقابت در این دوره از جشنواره جدی‌تر بود چرا که برنامه‌سازان شبکه‌های رادیویی با انرژی، برنامه و توانمندی مضاعف‌تری حضور پیدا کردند. ما هم با دو برابر آماری که در حال حاضر داریم آثارمان به مرحله داوری و نصف آثار هم به مرحله نهایی راه پیدا کرد. با توجه به اینکه جشنواره امسال موضوعی بود، کار شبکه‌های تخصصی به مراتب سخت‌تر از سایر شبکه‌ها بود. شبکه‌های عمومی می‌توانند به همه موضوعات بپردازند اما شبکه ما باید به موضوعات از دریچه ورزش نگاه می‌کرد.

خاکپور همچنین از حضور فعال کانال ورزش بانوان در این جشنواره خبر داد و گفت: نقطه عطف دیگری که امسال در این جشنواره به چشم خورد، حضور آثاری از کانال ورزش بانوان با توجه به نو پا بودن این کانال رادیویی بود و آثار قابل توجهی هم به مرحله نهایی راه پیدا کرد. راهیابی دو برنامه در بخش مستمر  هم از دیگر نکات مثبت رادیو ورزش در جشنواره امسال بود که این نشان دهنده این موضوع است که برنامه‌سازی مستند در بستر شبکه ما جاری است و کار نمونه‌ای و موردی انجام ندادیم.

گفتنی است در دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک آثار «کاپیتان» در بخش انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، استقلال و همبستگی ملی و «امان آباد تا ایران آباد» بخش شعار سال از معصومه کیانی، «3331 بار زندگی» در بخش جمعیت، فرزندآوری و تقویت نهاد خانواده از نوید جولایی و سولماز ادیبی، «صحنه مرگ» در بخش مینی فیچر از حسن عبدالهاشم پور، «داستان زندگی من» در بخش مستند نیمه‌بلند کاری از رقیه آقازاده و «پهلوانان ماندگار» در بخش مستند بلند از حسین معصومی منتخب دریافت جایزه شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها