ایستاده با جام
پرسپولیس با پانزدهمین قهرمانی در لیگ دست‌نیافتنی‌تر شد

ایستاده با جام

استقلال – هوادار مصاف جذاب تهرانی ها در آزادی

آبی‌ها مقابل شعبه دوم استقلال

یک طرف میدان یکی از مدعیان شماره یک قهرمانی قرار دارد؛ تیمی به نام استقلال. آن طرف میدان هم تیمی معمولی و بدون هوادار پروپاقرص و آنچنانی به نام هوادار. اما جنگ استقلال مقابل همین تیم به ظاهر معمولی بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.
یک طرف میدان یکی از مدعیان شماره یک قهرمانی قرار دارد؛ تیمی به نام استقلال. آن طرف میدان هم تیمی معمولی و بدون هوادار پروپاقرص و آنچنانی به نام هوادار. اما جنگ استقلال مقابل همین تیم به ظاهر معمولی بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.
کد خبر: ۱۴۰۴۰۰۵
نویسنده هیلدا حسینی‌خواه - گروه ورزش​​​​​​​

هم برای آبی‌ها هم برای سپاهان و پرسپولیس. ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال به خوبی نسبت به این مساله واقف است که برد در هفته های پیش رو تا چه اندازه حیاتی است و از دست دادن امتیاز تا چه اندازه خطرناک. ساکت الهامی هم که جزو مربیان تراز اول لیگ‌برتر محسوب می‌شود می‌خواهد بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورد. اگر واقعیت را بخواهید کارهای سخت گاهی اوقات خوب از پس ساکت الهامی برمی‌آید اما انگیزه‌های استقلال برای صدر و قهرمانی بسیار زیاد است. به هرحال آبی‌ها امروز مقابل تیمی قرار می‌گیرند که مملو از استقلالی‌های سابق است. از روی نیمکت گرفته تا داخل زمین. گویا شاگردان ساپینتو مقابل شعبه دوم استقلال قرار می‌گیرند. اگر شاگردان ساکت الهامی بتوانند امروز نتیجه شگفت‌انگیزی مقابل استقلال به دست بیاورند هدیه‌ای بزرگ و درخشان برای سپاهان و پرسپولیس کادوپیچ کرده‌اند.

استقلال و هوادار زیر ذره بین

۱۵ و ۷: شاگردان ساپینتو ۱۵ برد تا اینجای لیگ گرفته‌اند، یعنی ۶۰ درصد از کل دیدارهای‌شان را برده‌اند. شاگردان ساکت الهامی هم هفت مرتبه موفق به کسب برد شده‌اند، یعنی بردن ۲۸ درصد از دیدارهای‌شان تا این هفته.

۸ و ۷: دو تیم در زمینه مساوی گرفتن تقریبا برابر هستند. استقلال هفت بار و هوادار هشت بار در خلال لیگ مساوی کرده‌اند.

۳ و ۱۰: استقلال تا هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ‌برتر فقط سه مرتبه تن به شکست داده ‌است. این آمار برای هوادار ضعیف‌تر است و به دو رقم می‌رسد. هوادار ۱۰ بار طعم شکست را در لیگ بیست و دوم چشیده است.

۳۶ و ۱۸: خط حمله دو تیم شرایط متفاوتی دارد. آبی‌ها ۳۶ بار گلزنی کرده‌اند و بعد از سپاهان و گل‌گهر برترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند. هوادار با این خط حمله‌اش هم تا امروز ۱۸ گل زده است.

۱۷ و ۲۳: شرایط دفاعی استقلال بهتر است. این تیم در جریان ۲۵ هفته گذشته ۱۷ مرتبه گل‌خورده است. این آمار برای هوادار ۲۳ گل است.

نتیجه دیدار اخیر استقلال:
برتری یک بر صفر مقابل آلومینیوم اراک

نتیجه دیدار اخیر هوادار:
شکست یک بر صفر مقابل پیکان

نکته یک: دو مصدوم قبلی استقلال یعنی روزبه چشمی و مهدی مهدی‌پور به ترکیب بازگشته‌اند اما در مقابل کوین یامگا و رافائل سیلوا مصدوم شده‌اند و بازی نخواهند کرد.

نکته دو: چهار استقلالی سابق در ترکیب هوادار مقابل استقلال به میدان می‌روند. این بازیکنان بابک مرادی، داریوش شجاعیان، محمد‌جواد محمدی و روح‌ا... باقری هستند. شاهرخ بیانی بازیکن اسبق استقلال هم که روی نیمکت
هوادار است.

نکته سه: مسعود شجاعی بازیکن با‌تجربه و ۳۸ ساله تیم هوادار بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت خود قرار است مقابل استقلال به میدان برود.

نکته چهار: از جنجال‌های مربوط به حذف از آسیا و مدیرعامل استقلال که بگذریم به شرایط مالی این باشگاه می‌رسیم. بازیکنان تیم و البته کادر فنی بابت دریافت نکردن مطالبات خود به شدت ناراحت هستند.

برترین گلزنان دو تیم

استقلال: مهدی قائدی (۸ گل)
هوادار: عزت‌ا... پورقاز (۴ گل)

تقابل‌های رودررو
۷ گل‌ زده استقلال
۳ برد استقلال
۶ دیدارهای دو تیم
۱ برد هوادار
۴ گل‌ زده هوادار

جنگ دوجانبه صدرنشینی
سپاهان برای تداوم صدرنشینی امروز کار سختی دارد. ساعتی بعد از اتمام دیدار استقلال و هوادار قرار است سپاهان در نقش جهان مقابل تیم سرسخت و خوب مس رفسنجان به میدان برود. در واقع امروز جنگ صدرنشینی دوجانبه بین تهران و اصفهان رقم می‌خورد. یک جنگ در آزادی تهران بین استقلال و هوادار و یک جنگ هم در نقش جهان اصفهان بین سپاهان و مس رفسنجان. سپاهان هم اکنون با ۵۲ امتیاز در صدر قرار دارد. با استقلال هم امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر به صدر تکیه زده است. به هرحال این‌که دو تیم اول و دوم جدول که هر دو هم ۵۲ امتیازی هستند قرار است امروز به میدان بروند حساسیت‌های فوق‌العاده هفته بیست و ششم را نشان می‌دهد. سپاهان با مورایس هفته گذشته یک بر صفر مقابل تراکتور مغلوب شد اما مس رفسنجان با یک گل بر نفت مسجدسلیمان غلبه کرد. نتیجه دیدار هفته گذشته می‌تواند برای سپاهان بسیار گران تمام شود. هر چند هنوز در صدر هستند اما جایگاه آنها به شدت از سوی استقلال تهدید می‌شود. باخت هفته گذشته مقابل تراکتور آنها را هوشیارتر کرده است، خوب می‌دانند اگر امروز هم مقابل مس رفسنجان امتیاز بدهند آن گاه وارد مسیر بسیار سخت‌تری در رسیدن به مقام قهرمانی خواهند شد.

نکته یک: بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده با حامیان مالی باشگاه، هزینه بلیت دیدار سپاهان و مس رفسنجان رایگان است.

نکته دو: مس رفسنجان با ۱۳ تساوی رکورددار مساوی است. اگر بتواند سپاهان را ببرد شانس این را دارد که حتی تا رتبه چهارم هم بالا بیاید.

نتیجه دیدار رفت: مساوی بدون گل

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها