انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۲۱ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماه نخست سال ۲۰۲۳ خبر داد.
انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۲۱ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماه نخست سال ۲۰۲۳ خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۲۲۴۰

به گزارش جام جم آنلاین٬ براساس اعلام انجمن جهانی آهن و فولاد؛ تولید فولاد ایران در ۲ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد قابل توجه ۲۱.۱ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مواجه شد.

تولید فولاد ایران که در دو ماه نخست سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۴.۲۱ میلیون تن گزارش شده بود در ۲ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۵.۱ میلیون تن افزایش یافته است.

افزایش ۲۱ درصدی تولید فولاد ایران از ابتدای ۲۰۲۳

براساس این گزارش؛ ایران با رشد بیش از ۲۱ درصدی تولید فولاد خود در دو ماهه نخست امسال به عنوان نهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در این دوره شناخته شده است.

همچنین ایران در میان ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد بیشترین رشد تولید را در دو ماهه ۲۰۲۳ داشته است. در واقع از این ۱۰ کشور هفت کشور با افت تولید مواجه شده‌اند و سه کشور ایران، چین و هند شاهد افزایش تولید خود در این دوره بوده‌اند.

علاوه بر رشد ۲۱.۱ درصدی تولید فولاد ایران، تولید فولاد چین در دو ماهه سال جاری میلادی ۵.۶ درصد و تولید هند ۱ درصد افزایش داشته است.

براساس گزارش انجمن جهانی فولاد؛ ترکیه بیشترین افت تولید را در این دوره داشته است. تولید فولاد ترکیه در دو ماهه ۲۰۲۳ با افت ۲۳.۱ درصدی مواجه شده است.

همچنین تولید فولاد آمریکا نیز در این دوره ۵.۶ درصد و آلمان ۸.۶ درصد کاهش داشته است.

براساس این گزارش؛ تولید فولاد جهان در ۲ ماهه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز افت ۰.۸ درصدی داشته و به ۲۹۷ میلیون تن رسیده است.

چین، هند، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، برزیل، ایران و ترکیه به ترتیب ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در دو ماهه ۲۰۲۳ بوده‌اند./صدا و سیما

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها