مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هشدار داد:

قاچاق روزانه ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل از کشور

بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

مصرف بنزین به رقم ۹۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید

بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، مصرف بنزین در ۲۴ ساعت گذشته به رقم ۹۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۱.۳ درصد بیشتر شده است.
کد خبر: ۱۴۰۱۹۴۰

به گزارش جام جم آنلاین، سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآروده‌های نفتی در ارتباط زنده با شبکه خبر گفت: هم اکنون تولید بنزین ۱۰ پالایشگاه، ۱۱۲ تا ۱۱۵ میلیون لیتر است.

وی با اشاره به رشد مصرف تصاعدی ۲۰ درصدی است نسبت به پارسال ادامه داد: در دو روز ابتدایی سال شاهد رشد ۱۱.۳ درصدی نسبت به نوروز سال گذشته هستیم.

سالاری گفت: هم اکنون ۲۹ میلیون خودرو در چرخه حمل و نقل است و باید برای ایام گذر نوروز و تابستان مصرف بنزین را مدیریت کرد چرا که در آینده، روند رشد مصرف با روند افزایش خودرو در کشور باعث ناتراز مصرف سوخت در کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآروده‌های نفتی با اشاره به افزایش ۱۱ تا ۴۶ درصدی مصرف بنزین در کشور ادامه داد: زاهدان با ۴۶ درصد، کردستان و قم ۳۰ درصد و فارس با ۲۵ درصد افزایش مصرف بنزین در ایام نوروز را ثبت کرده اند.

سالاری در پایان خاطر نشان کرد: ورود هر ۱ میلیون خودرو به چرخه حمل و نقل معادل ۱ میلیارد مصرف سوخت است یعنی یک پالایشگاه ۱۵۰ بشکه‌ای و این درحالی است که ساخت یک پالایشگاه ۴ سال به طول می‌انجامد. پس مردم با مدیریت در مصرف سوخت می‌توانند در توزیع پایدار سوخت به کشور کمک کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها