اظهارات خصمانه وزیر خارجه انگلیس در شورای حقوق بشر:

۵ بسته تحریمی علیه ایران وضع کردیم

وزیر امور خارجه انگلیس با تکرار اظهارات مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران گفت: دولت لندن طی پنج ماه گذشته به دلیل آنچه مسائل حقوق بشری نامید، ۵ بسته تحریمی علیه ایران وضع کرده است.
کد خبر: ۱۳۹۹۵۸۱

به گزارش جام جم آنلاین، جیمز کلورلی این مطلب را روز دوشنبه در پنجاه و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو مطرح کرد و با چشم پوشی از موارد متعدد نقض حقوق بشر در این کشور، از جمله اخراج پناهجویان و طرح خروج از کنوانسیون اروپایی حقوق بشر تا قتل عمدی سیاه‌پوستان توسط پلیس، مدعی شد که مرگ «مهسا امینی» نشانگر بی‌توجهی حکومت ایران به حقوق شهروندان است.

وی ادعا کرد: از ماه اکتبر گذشته، ما ۵ بسته تحریمی جداگانه را معرفی کرده ایم که افراد و نهادهایی را که مسئول نقض جدی حقوق بشر هستند، هدف قرار داده ایم.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه حمایت از اغتشاشگران و گروه‌های ضد انقلاب، تعهد لندن به قطعنامه سیاسی شورای حقوق بشر درباره حوادث اخیر ایران را مورد تاکید قرار داد و ادعا کرد: باید اطمینان حاصل کنیم که صدای مردم ایران همچنان شنیده می شود.

کلورلی در این سخنرانی، کشورش را که در طول تاریخ، جنایات زیادی علیه بشریت مرتکب شده‌ است، پرچمدار دفاع از حقوق بشر معرفی کرد و مدعی شد که به نقش ادعایی لندن در این زمینه افتخار می‌کند.

پنجاه‌ودومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز (دوشنبه) با حضور نمایندگان و دیپلمات‌های ارشد کشورهای جهان در ژنو آغاز شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز که برای شرکت در این اجلاس به سوئیس سفر کرده، با ایراد سخنانی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران بر احترام و ارتقای حقوق‌بشر پایبند است.

وی ادعای حمایت از حقوق بشر ایرانیان ضمن محروم کردن همان مردم از حقوق اساسی آنها در حوزه‌های درمان، آموزش و معیشت آنها را یک دورویی محض خواند و تصریح کرد که مفهوم مهم و متعالی حقوق بشر توسط تعداد محدودی از کشورها مورد سوءاستفاده سیاسی و ابزاری قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها