معاون اول رییس‌ جمهور در سفر به مناطق زلزله زده خوی و فیرورق:

مشکلات زلزله‌زدگان به حداقل می‌رسد

معاون اول رییس جمهور در سفر به مناطق زلزله زده خوی و فیرورق گفت: امروز از نزدیک مشکلات مردم منطقه را لمس کردم و امیدوارم تا ۴۸ ساعته آینده مشکلات به حداقل برسد.
کد خبر: ۱۳۹۶۵۷۰

به گزارش جام جم آنلاین، محمد مخبر عصر سه‌شنبه پس از بازدید از مناطق زلزله زده شهرهای خوی و فیرورق در گفت‌ وگو با ایرنا با ابراز ناراحتی از وقوع زلزله و تخریب برخی منازل مسکونی مردم اظهار کرد: زلزله‌های پشت سر هم باعث ناراحتی مردم و ویران شدن خانه‌های شهر و روستاهای منطقه شده است.

وی ضمن ابراز همدردی با مردم آسیب دیده گفت: از دست دادن سه نفر از هموطنانمان در زلزله شهر خوی و فیرورق و آسیب دیدن بسیاری از هموطنان اتفاق تلخی است که باعث ناراحتی همه ما است.

مخبر با بیان اینکه مسایل مالی بهتر جبران می‌شود، اظهار کرد: خدا را شاکریم که در مقابل این حجم از زلزله متداول، خسارت جانی کم بوده و به یاری خداوند، دولت نیز مصمم است تا مشکلات مردم منطقه زلزله زده به زودی حل و در حد مقدورات جبران شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توجه دولت به این منطقه زلزله زده افزود: دولت کارهای خوبی را در این منطقه انجام داده است و سپاه پاسداران، بسیج، آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان نیز همگی در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

مخبر با اشاره به بازدید میدانی خود از مشکلات مردم آسیب دیده تاکید کرد: مشکلات بخش قابل توجهی از منطقه حل شده و به آنها چادر، پتو و امکانات گرمایشی توزیع شده اما در کنار آن هنوز بخشی از منطقه نیازمند توجهات بیشتر است که دلیل آن توزیع نامناسب اقلام مورد نیاز بوده است.

وی در ادامه افزود: اگر توزیع اقلام مورد نیاز مردم زلزله زده با یک برنامه سازمان‌دهی شده و منسجم‌تری صورت می‌گرفت مسلما رضایت‌مندتر بود.

مخبر با اشاره به درخواست‌های مردمی گفت: اکنون نگرانی مردم بازسازی خانه‌هایشان است چون خسارت بسیاری دیده‌اند و استانداری نیز در حال جمع بندی این مشکلات در راستای حل موانع در جهت اهدا کمک بلاعوض و تسهیلات است.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر شنبه هشتم بهمن ماه شهرستان خوی و فیرورق در استان آذربایجان غربی را لرزاند و ضمن ایجاد مصدومیت و خسارات جانی، سبب آسیب به واحدهای مسکونی در روستاهای این شهرستان شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها