با توجه به تولیدات شتر در بخش‌های مختلف، توسعه این صنعت می‌تواند به افزایش این تولیدات و همچنین رشد اقتصادی مناطقی که شتر در آن‌ها پرورش داده می‌شود کمک کند.
کد خبر: ۱۳۹۵۶۳۰
جهاد کشاورزی: تولید حدود ۲۰۰ تن گوشت شتر در خوزستان
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا؛  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی از تولید حدود ۲۰۰ تن گوشت شتر در خوزستان خبر داد.

عبدالامیر نیرومند در گفت و گو با ایسنا، در خصوص پرورش شتر در خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر جمعیت شترهای استان بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نفر است که در ۱۴ شهرستان در حال پرورش هستند.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰۷ تن گوشت شتر در خوزستان تولید می‌شود، افزود: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۰۰ تن گوشت شتر در خوزستان تولید شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: ظرفیت تولید شیر شتر نیز در استان سالانه بیش از ۱۵۰ تن است که تاکنون همین میزان تولید شده است و البته این میزان تولید شیر امسال افزایش خواهد یافت.
نیرومند عنوان کرد: بیشترین تعداد شترها در شهرستان‌های هویزه با جمعیت یک هزار و ۹۸۳ نفر و شهرستان شوش با جمعیت یک هزار و ۹۵۷ نفر شتر بوده که به ترتیب در رتبه اول و دوم این صنعت در استان قرار دارند.

وی افزود: با توجه به تولیدات شتر در بخش‌های مختلف، توسعه این صنعت می‌تواند به افزایش این تولیدات و همچنین رشد اقتصادی مناطقی که شتر در آن‌ها پرورش داده می‌شود کمک کند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها