title
خطیب نمازجمعه تهران گفت: غربی‌ها می‌خواهند با بازی‌های دیپلماتیک مثلا بر ملت رشید ایران فشار وارد کنند و حیثیت رفته‌ خود را بازیابند. مردم عزیز ما سپاه را دوست دارند و نظام اسلامی به این حرکت پاسخ‌های محکم و متناسبی خواهد داد.
کد خبر: ۱۳۹۵۱۱۲

به گزارش جام جم آنلاین، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی این هفته که در مصلای امام خمینی (ره) اقامه شد، اظهار داشت: دعوت به رعایت تقوای الهی که همان ادب بندگی و نگه‌داشتن حریم خداوند متعال است، سفارش قرآن کریم و انبیاء و راز خوشبختی جامعه است. ماه رجب از فرصت‌های خوب بندگی است تا بتوان از آن برای رشد در مسیر معنویت استفاده کرد.

وی ماه رجب را آغاز فصل نیایش دانست و افزود: مقصد ما بعد از ماه رجب و شعبان، ماه مبارک رمضان و شب قدر است؛ ما در این دو ماه آماده می‌شویم تا با حال معنوی خوب به ماه رمضان برسیم. ماه رجب در بیان پیامبر اسلام(ص) این‌گونه است که «در روز قیامت ندای «أین‌الرجبیون» سر داده می‌شود و چهره‌های آنان درخشان است و به سوی بهشت حرکت داده می‌شوند»؛ معلوم می‌شود اگر کسی توانست حقیقت این ماه را در دنیا درک کند، ویژگی خاصی پیدا می‌کند که در روز قیامت با این شناسه احضار می‌شوند. ایشان فرموده‌اند رحمت الهی در این ماه مانند باران بر دل و جان مومنین می‌بارد.

امسال شاهد اعتکاف متفاوتی خواهیم بود

امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه دوم با اشاره به مناسبت‌ها و وقایع ماه رجب از جمله میلاد امیرالمومنین(ع) و مبعث پیامبر(ص)، خاطر نشان کرد: استغفار و روزه در این ماه، از اعمال مورد تأکید بوده و آثار شگفت‌انگیزی برای آن ذکر شده است. جوانان و مومنین عاشقانه به مساجد می‌روند و از عنایات خاص الهی استفاده می‌کنند و امسال با توجه به شرایط مناسب بعد از کرونا، شاهد اعتکاف متفاوتی خواهیم بود. امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی،‌ از این فرصت‌های خاص بهره ببریم.

حاج‌علی‌اکبری در خطبه دوم به سخنان وزیر آموزش و پرورش درباره مردمی‌سازی این عرصه اشاره و بیان کرد: امیدواریم با همت دولت، قدم‌های بلندی به‌سوی آمزوش و پرورش طراز انقلاب اسلامی برداشته شود اما مسئله حضور مردم و خیرین در جنبه‌های تحقق نیازمندی‌ها و هم آثار تربیتی این ارتباط با بدنه خیرین بیش از همیشه مورد استقبال جامعه و اهل طرح و برنامه باشد.

تشکر از مردم برای صرفه‌ جویی در مصرف گاز

وی به بارش برف و باران در اکثر استان‌های کشور پرداخت و خاطر نشان کرد: در برودت هوا در روزهای اخیر، نعمت گاز برای ما مشخص‌تر شد و دستاورد عظیم انقلاب اسلامی در نمایش «ما می‌توانیم» را شاهد بودیم؛ ایران اسلامی ما در رتبه سوم تولید گاز در جهان قرار دارد و از طرف دیگر نماد عدالت‌پروری و تدبیر عالی برای گسترش خطوط انتقال گاز به سراسر کشور است. از میزان خطوط گازرسانی قبل انقلاب که 2000 کیلومتر بود به عدد 38500 کیلومتر رسیده‌ایم و خطوط گاز شهری از 2000 کیلومتر به 420 هزار کیلومتر رسیده است و این به برکت انقلاب و مجاهدت فعالان این عرصه است.

امام جمعه موقت تهران گفت: به برکت انقلاب اسلامی در هر زمینه‌ای شبیه این اتفاق رخ داده و نیاز به جهاد تبیین دارد. البته از مردم عزیزمان در شمال‌شرق کشور که تحمل داشته و از عموم مردم برای صرفه‌جویی در مصرف تشکر می‌کنیم و در ادامه راه باید در این بخش کار بزرگی انجام بگیرد تا دشواری‌ها کاهش یابد.

در حالی وارد بهمن‌ماه می‌شویم که دشمنان شکست مفنضحانه‌ای خوردند

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه ماه بهمن ماه پیروزی، اسلام و قرآن و خاطرات جاودانه ملت رشید ایران است، اظهار داشت: ملت مظلوم و مقتدر ما همراه با امام عزیز خود امسال در حالی به ماه بهمن می‌رسد که باز هم یک پیروزی بزرگ را تجربه کرده است. ملت ما با عنایت الهی از نبرد ترکیبی بسیار پیچیده که با حضور سران کفر، استبکار، ارتجاع و عناصر خودفروخته و به میدان آوردن شکل گرفت، از این امتحان سخت بیرون آمد.

وی تصریح کرد: دشمنان دستاوردهای ما را هدف قرار دادند و برنامه‌ی جامعی داشتند اما اشتباه محاسباتی کردند و از عنایت الهی، ایمان ملت و رهبر حکیم ما غافل هستند و همیشه شکست خورده و این‌بار هم در حالی وارد ماه بهمن می‌شویم که آن‌ها شکست مفتضحانه‌ای را تجربه می‌کنند. در قضایای اخیر هم دشمنان و هم دوستان خود را بیشتر شناختیم و بیش از پیش به نقاط قوت و ضعف خود آگاه شدیم. باید برای رفع دشواری‌ها و نقاط ضعف همت ملی به میدان بیاوریم تا از این مرحله عبور کنیم.

در پیچ تاریخی قرار داریم

خطیب جمعه تهران خاطر نشان کرد: در ماه‌های اخیر خط تحلیلی رهبر معظم انقلاب این نکته را یادآوری می‌کند که ما در یک مقطع بسیار حساس از تاریخ دنیا قرار داریم و ایشان تعبیر جالب «پیج تاریخی» را دارند؛ این تعبیر اولین‌بار سال 1369 توسط رهبرمان استفاده شد و فرموده بودند «پیچ تاریخی یک نقطه عطف و پیچش در تاریخ است و این یعنی تاریخ در خطی می‌رفت اما به سمت دیگری پیچید». شاید یک جلوه‌ی ویژه‌ی آن را در پیام‌شان به دانشجویان خارج از کشور ارائه فرمودند که بعد از ماجرای اوکراین رخ داد و فرمودند «رویدادهای سیاسی و نظامی دنیا تشکیل‌دهنده بخشی از همان پیچ تاریخی جهان است که گمان آن رفته بود» این تعبیر عالی است و نباید ساده‌انگارانه به جنگ اوکراین نگاه کرد و این بخشی از همان پیچ تاریخی جهان است.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: ایشان هم‌چنین فرمودند «ما وارد نظم نوین جهانی می‌شویم و این‌جاست که شناخت جبهه‌بندی‌ها و صف‌آرایی‌ها و انتخاب مواضع درست و آمادگی برای نقش‌آفرینی در تحولات به سود جبهه باید در نظر باشد». این سخنان یعنی که انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را به نفع جبهه حق تغییر داد و یک گام بلند به سوی عصر ظهور و مقدمه‌ای برای طلوع خورشید ولایت عظمی امام زمان(عج) بود.

وی افزود: این پیچ تاریخی در بیانیه گام دوم شرح داده شده و مبادی، وقایع رخداده، ظرفیت‌های ملت ایران، عظمت انقلاب اسلامی و مسیر پیش رو تبیین شده است. شاید امروز باور این نکته مشکل باشد ولی انقلاب اسلامی غیرممکن‌ها را ممکن است و افول و انزوای امریکا و وابستگانش از جمله صهونیسم جهانی و اروپا و انتقال قدرت فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به آسیا، سازماندهی جبهه مقاومت، گسترش گفتمان مقاومت و تغییرات اساسی در نهادهای موثر بین‌المللی در محیط درخشش انقلاب اسلامی رخ داده است.

خطیب جمعه تهران گفت: این مسئله اغاز شده و آینده بسیار متفاوت و سرشار از امید در انتظار است تا با اهتمام نسبت به ساختن ایران قوی منطبق بر طرح تحول و پیشرفت اسلامی و ایرانی، رسیدن به آن روزها در دسترس ملت ماست. در بیانیه گام ودم الزامات هفت‌گانه‌ای معرفی شده تا جوانان آن را دنبال کنند تا در مقطع حساس از تاریخ بشریت نقشی که آغاز کردیم را تکمیل کرده و آن گام بلند را برداریم.

تأکید بر حل مشکلات معیشتی مردم

حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: مسئولان و ملت عزیز ما عنایت داشته و حل مشکلات معیشتی و فوریت‌های زیست عمومی مردم باید مد نظر باشد؛ مهار تورم، تقویت پول ملی و امداد اقشار ضعیف از این‌فوریت‌ها در این مرحله است. در اغتشاشات اخیر دیدیم زمینه‌هایی برای تأثیر جنگ شناختی دشمن به‌نام بعضا ناکارآمدی، گاهی بستر فسادزا و اصرار بر شیوه‌های پوسیده‌ در نظام اداری فراهم می‌کند که باید فورا توجه قرار بگیرد.

وی ضمن تأکید بر وحدت ملی عنوان کرد: حفظ انسجام ملی برای انجام کارهای بزرگ اهمیت بسیار دارد. مطالبه عمومی ملت ما از مسئولان و رئیس‌جمهور و سایر قوا تسریع در تحول اداری کشور است تا حال مردم را از این جهت خوب‌تر کنند.

سپاه مسیر خود را با قوت ادامه می‌دهد

امام جمعه موقت تهران در واکنش به اقدام اروپا در تلاش برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران تصریح کرد: اقدام زشت و غیرقانونی پارلمان اروپا اگرچه هیچ ارزش و اهمیتی ندارد و آن‌ها کم‌تر از این حرف‌ها هستند، ولی هنوز هم کارشان را به تعبیر خودشان تکمیل نکردند. اینکه سپاه پاسداران سرافرازِ نخبه‌پرور ما را هدف قرار می‌دهند به این خاطر است که سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی و بازدارندگی فعال در عرصه جنگ سخت و نرم است.

حاج‌علی‌اکبری افزود: این اقدام به خاطر این است که مردم ما پشتوانه و قدرت نرم سپاه هستند و تجلی آن را در بسیجیان عزیز ایران، جبهه مقاومت و منطقه می‌بینیم. این سپاه مقتدر ماست که هزاران هزار عنصر دانا و کارآمد در آن حضور مجاهدانه دارند و آرمان‌های انقلاب اسلامی را با قوت بیشتر دنبال می‌کنند. این اقدام نشان‌دهنده استیصال دشمنان ماست و متأسفانه اروپایی‌ها مانند عروسک خیمه‌شب‌بازی در دست آمریکا و صهیونیسم جهانی عمل می‌کنند؛ آن‌ها الان گرفتار جنگ و سرمای سخت هستند.

وی گفت: آنان می‌خواستند در اغتشاشات به هدف خود برسند ولی نشد و می‌خواهند با این بازی‌های دیپلماتیک مثلا بر ملت رشید ایران فشار وارد کنند و حیثیت رفته‌ی خود را بازیابند. مردم عزیز ما سپاه را دوست دارند و نظام اسلامی به این حرکت پاسخ‌های محکم و متناسبی خواهد داد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها