بازخوانی جنجالی‌ترین سرقت‌های بانک

سرقت‌های‌بزرگ دزدان‌حرفه‌ای

زن سابقه‌دار بعد از آزادی از زندان با همدستی یک زوج شیاد دسته‌چک‌های سرقتی یا چک افراد فوت‌شده را در سایت دیوار می‌فروختند.
کد خبر: ۱۳۹۱۷۹۲

به گزارش جام جم آنلاین ، اوایل مهر امسال مردی با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران از زنی به اتهام فروش دسته‌چک سرقتی شکایت کرد . پس از این شکایت ، پرونده با دستور قاضی تقی‌زاده به پلیس آگاهی تهران ارسال شد و شاکی در تحقیقات گفت : شرکتم ورشکسته شده و چک‌هایم مسدود شده بود.
درسایت دیوار آگهی فروش دسته‌چک دیدم و با فروشنده که خانمی بود، حرف زدم، سفارش چند دسته‌چک دادم و ۱۰ میلیون تومان پرداختم. بعد از این که چک‌ها را گرفتم و از آن استفاده کردم، متوجه سرقتی‌بودن آن شدم. بعد از این شکایت ، شکایت افراد دیگری هم به اداره پلیس ارسال شد که معلوم شد دسته‌چک‌ها را از سایت دیوار خریده‌اند و از آن برای خرید خودرو، طلا، ضمانت وام و... استفاده کرده اما بعد متوجه شده‌اند دسته‌چک‌ها سرقتی است.‌

فروشنده همچنین دسته‌چک‌های افراد فوت‌شده را نیز فروخته بود. با گذشت چند ماه سرانجام هفته گذشته مردی به اداره پلیس آمد و اعلام کرد از سایت دیوار دسته‌چک خریده و۳۰ میلیون تومان پرداخته اما چک‌ها سرقتی و متعلق به مردی بوده که چند هفته قبل فوت شده و سارقان دسته‌چک‌های او را موقع دستبرد به خانه‌اش به سرقت برده‌اند. شاکی جدید از ماموران خواست اجازه دهند او دوباره با فروشنده چک‌ها تماس بگیرد و سفارش جدید بدهد که با این ترفند او را به محل قرار کشاند و ماموران با محاصره محل در جنوب پایتخت، توانستند زن شیاد را بازداشت کنند.

مریم، متهم پرونده در جریان تحقیقات گفت :۱۷ ساله بودم که به زور خانواده‌ام با مرد قاچاقچی ازدواج کردم. در سومین سال زندگی‌مان او به خاطر فروش محموله مواد مخدر به زندان افتاد و ۲۰ سال حبس گرفت. غیابی طلاق گرفتم و برای هزینه زندگی‌ام فالگیری و گدایی می‌کردم. بعد با مردی به نام سعید آشنا شدم. او مرا به پاتوق زنان جیب‌بر برد و خواست عضو گروهش شوم تا وضع مالی‌ام بهتر شود که قبول کردم. سعید به من آموزش دزدی داد. در دو جیب‌بری موفق و بار سوم، زن مالباخته متوجه شد و لو رفتم. بعداز دستگیری مدتی در زندان بودم . پس از آزادی دوباره به پاتوق زنان جیب‌بر رفتم .در این سال‌ها چند بار دیگر هم دستگیر شده و به زندان افتادم.آخرین بار در زندان با میترا آشنا شدم که سارق بود.

وی ادامه داد: میترا و شوهرش از خانه‌ها طلا و سکه سرقت می‌کردند. علاوه‌بر‌آن، کیف‌قاپی، سرقت لوازم داخل خودرو و جیب‌بری هم می‌کردند. اوایل تابستان امسال او و شوهرش آزاد شدند و یک ماه بعد نیز من آزاد شدم و نزدشان رفتم. شوهرش سفارش خرید دسته‌چک‌ها را به سارقان می‌داد. آنها به خانه‌ها ، مغازه‌ها ، شرکت‌ها و خودروهای پارک شده مردم درخیابان‌ها می‌رفتند و از این مکان‌ها دسته‌چک سرقت می‌کردند. وحید بعد از خرید این دسته‌چک‌ها از من و همسرش می‌خواست که برایش در سایت دیوار دسته‌چک‌ها را بفروشیم که از پنج تا ۷۰ میلیون تومان آن را می‌فروختیم.

با اعتراف این متهم‌، زن و شوهری که با او همدست بودند نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. پرونده این متهم و همدستان فراری‌اش در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در دست بررسی است.

روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها