ربات‌های قاتل مجوز گرفتند

علیرغم مخالفت شدید گروه های آزادی مدنی، پلیس سانفرانسیسکو مجاز به استفاده از ربات های کنترل از راه دوری است که قادر به کشتن هستند. مخالفان این اقدام می‌گویند که این امر منجر به نظامی‌سازی بیشتر نیروی پلیسی می‌شود که قبلاً بیش از حد تهاجمی بوده است.
کد خبر: ۱۳۸۹۹۸۶

به گزارش جام جم آنلاین، اداره پلیس سانفرانسیسکو می گوید که ربات های از پیش مسلح ندارد و برنامه ای برای مسلح کردن ربات ها به تفنگ ندارد.

آلیسون ماکسی، سخنگوی اداره پلیس سانفرانسیسکو گفت، با این حال، پلیس می‌تواند ربات‌های مجهز به مواد منفجره را برای تماس، ناتوان کردن، یا منحرف کردن مظنونان خشونت‌آمیز، مسلح یا خطرناک در زمانی که جان افراد در خطر است، مستقر کند.

او گفت: روبات‌هایی که به این روش مجهز شده‌اند، تنها در شرایط شدید برای نجات یا جلوگیری از تلفات بیشتر جان بی‌گناهان استفاده می‌شوند. نیروی پلیس در حال حاضر دارای دوجین ربات زمینی است که برای ارزیابی بمب ها یا ارائه اکتشاف در محیط های کم دید استفاده می شود.

با این حال، مجوز صریح برای استفاده از ربات‌ها به‌عنوان یک نوع نیرو، پس از اجرایی شدن قانون جدید کالیفرنیا در سال جاری که پلیس و بخش‌های کلانتری را ملزم می‌کرد تا تجهیزات درجه نظامی را فهرست‌بندی کنند و برای استفاده از آنها تأییدیه بگیرند، مورد نیاز بود. یک برنامه فدرال مدت‌هاست که نارنجک‌انداز، لباس‌های استتار، سرنیزه‌ها، خودروهای زرهی و سایر تجهیزات نظامی مازاد را برای کمک به اجرای قانون محلی توزیع می‌کند.

شامن والتون، که به این پیشنهاد رای منفی داد، گفت به طور مداوم از ما خواسته می شود تا کارهایی را به نام افزایش تسلیحات و فرصت برای تعامل منفی بین اداره پلیس و رنگین پوستان انجام دهیم.این فقط یکی از آن چیزهاست.

دفتر مدافع عموم سانفرانسیسکو روز دوشنبه نامه‌ای به هیئت مدیره ارسال کرد و گفت که اعطای «توانایی کشتن اعضای جامعه از راه دور» به پلیس در تضاد با ارزش‌های مترقی شهر است.

این دفتر از هیئت مدیره خواست تا زبانی را که پلیس را از استفاده از روبات‌ها علیه هر فردی در اقدامی زورگیرانه منع می‌کند، بازگرداند.

رافائل ماندلمن، ناظر، که به این سیاست رای مثبت داد، گفت که از لفاظی هایی که اداره پلیس را غیرقابل اعتماد و خطرناک نشان می دهد، ناراحت است.

در طرف دیگر خلیج سانفرانسیسکو، اداره پلیس اوکلند پس از واکنش عمومی از طرح مشابهی صرف نظر کرده است.

اولین باری که از یک ربات برای تحویل مواد منفجره در ایالات متحده استفاده شد، در سال 2016 بود، زمانی که پلیس دالاس یک ربات مسلح را فرستاد که تک تیراندازی را که پنج افسر را در یک کمین کشته بود، کشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها