title
کاپ جام جهانی فوتبال چند روز مانده به شروع بیست و دومین دوره این مسابقات وارد دوحه پایتخت قطر شد.
کد خبر: ۱۳۸۶۶۹۶

به گزارش جام جم آنلاین، کاپ جام جهانی فوتبال پس از گذشتن از بیش از ۵۰ کشور و منطقه جهان چند روز مانده به شروع بیست و دومین دوره این مسابقات (۲۰۲۲ قطر) صبح امروز (یکشنبه) وارد دوحه شد.

کاپ جام جهانی فوتبال (جام فیفا) در سال ۱۹۷۴ از طلای ۱۸ عیار  ساخته شده که ۳۶٫۸ سانتی‌متر ارتفاع و ۶٫۱ کیلوگرم وزن دارد.

این جام توسط شرکت Stabilimento Artistico Bertoni در ایتالیا ساخته شد و دو مجسمه انسانی را نشان می‌دهد که کره زمین را بالا نگه داشته‌اند. دارنده فعلی این کاپ، فرانسه، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ است.

بیست و دومین دوره مسابقات جهانی قهرمانی فوتبال مردان قرار است از ۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۹ آبان الی ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در کشور قطر برگزار شود.

این نخستین جام جهانی می‌باشد که تاکنون در پاییز برگزار می‌شود.

این مسابقات دومین جام جهانی فوتبال در آسیا پس از جام جهانی به میزبانی کره جنوبی و ژاپن در ۲۰۰۲ می‌باشد و آخرین مسابقاتی خواهد بود که با ۳۲ تیم برگزار می‌شود. در دوره بعدی جام جهانی به میزبانی کانادا، ایالات متحده آمریکا و مکزیک که در سال ۲۰۲۶ برگزار می‌شود، تعداد تیم‌ها به ۴۸ تیم افزایش پیدا می‌کند.

با توجه به گرمای شدید تابستان قطر، این جام جهانی از اواخر نوامبر تا اواسط دسامبر برگزار می‌شود و اولین جام جهانی می‌باشد که در زمان معین یعنی ماه‌های ژوئن و ژوئیه برگزار نمی‌شود. به عبارت دیگر این مسابقات برای نخستین بار است که در زمستان نیم‌کره شمالی برگزار می‌شود.

همچنین مدت زمان بازی‌ها به ۲۹ روز کاهش پیدا کرده‌است. اولین دیدار این مسابقات بین قطر و اکوادر در ورزشگاه البیت شهر الخور برگزار خواهد شد.

بازی پایانی قرار است در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۷ آذر ۱۴۰۱)، در روز ملی قطر برگزار شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها