لیگ برتر کشتی آزاد/ کرمانشاه: غایب

اوایل شهریور امسال بود که محمدحسین محبی رئیس هیات کشتی کرمانشاه از قول استاندار برای کمک به حضور یک تیم از کرمانشاه در لیگ برتر کشتی خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۳۳۷۴

جام جم آنلاین،بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد-جام یادگار امام(ره)- از روز گذشته آغاز شد و به مانند سالهای قبل باز هم نماینده‌ای از کرمانشاه در این مسابقات حضور ندارد.

 محبی با اشاره به سفر رئیس فدراسیون کشتی به کرمانشاه، اظهار کرد: آقای دبیر در این سفر دیداری با استاندار داشت که در این نشست استاندار اعلام کرد که اگر هیات کرمانشاه یک تیم برای لیگ برتر بدهد، از نظر بودجه ای مشکلی نداریم.

محبی هزینه حضور یک تیم از کرمانشاه در لیگ برتر را حدود چهار میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: امسال امیدواریم وعده های داده شده محقق شود و بنا به قول استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان در لیگ شرکت کنیم.

وعده حضور تیمی از کرمانشاه در لیگ برتر کشتی آزاد، علاقمندان به این رشته را امیدوار کرد که بلاخره امسال کرمانشاه نماینده ای در این رقابتها خواهد داشت، اما در مراسم قرعه کشی لیگ برتر کشتی باشگاه های ایران که 30 شهریور برگزار شد بازهم هیچ نامی از نماینده کرمانشاه در بین تیم های شرکت کننده نبود.

پس از انجام قرعه کشی، محمدحسین محبی رئیس هیات کشتی کرمانشاه ، اظهار کرد: در ماه های گذشته مسئولین بارها قول دادند که منابع مالی لازم برای حضور یک تیم از کرمانشاه را در رقابت های لیگ برتر تامین می کنند، اما هیچ خبری نشد.

وی با تاکید براینکه امسال هم هیچ تیمی از کرمانشاه در رقابت های لیگ برتر کشتی شرکت نخواهد کرد، گفت: طی این مدت که مسئولین به ما وعده دادند، هر روز یک صحبت می کردند و در آخر هم به وعده خود عمل نکردند.

اما چند روز پس از صحبت های رییس هیات کشتی استان، مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه از رایزنی با رییس فدراسیون کشتی برای حضور یک تیم از کرمانشاه در لیگ برتر، آن هم پس از برگزاری مراسم قرعه کشی خبر داد!

صابر رحیمی، با اعلام حمایت از حضور یک تیم از کرمانشاه در لیگ برتر کشتی آزاد، اظهارکرد: استاندار کرمانشاه از قبل قول هایی را در این زمینه داده بود و در این رابطه هم دستورات و پیگیری هایی داشت.

وی افزود: طبق دستور استاندار قرار بود سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بودجه مورد نیاز برای حضور یک تیم از کرمانشاه را در لیگ برتر تامین کند، ما نیز جلساتی را با رئیس این سازمان برگزار کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه تصریح کرد: در نهایت بودجه مورد نیاز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اختیار شهرداری کرمانشاه قرار گرفت و مقرر شد که تیم کرمانشاه با نام شهرداری در این رقابت ها شرکت کند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی در اواخر شهریور، افزود: با رئیس فدراسیون کشتی قرار است رایزنی هایی داشته باشیم تا امکان قرار دادن تیم کرمانشاه بین تیم های این لیگ فراهم شود.

سرانجام روز گذشته(22 مهر) رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد آغاز شد و باز هم به مانند چند سال اخیر کرمانشاه غایب این مسابقات است. مسابقاتی که  هم می توانست دوباره نام کرمانشاه را در عرصه کشتی کشور بلند کند، هم منبع درآمدی برای تعدادی از کشتی گیران دیارمان باشد و هم شور و نشاطی بین جوانان و علاقمندان به این رشته برپا کند.

از سوی دیگر با توجه به صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان استان مبنی بر اینکه بودجه مورد نیاز برای حضور تیمی از کرمانشاه در این رقابتها از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اختیار شهرداری قرار گرفته، باید مشخص شود که این بودجه کجا رفته و علت عدم تیم داری کرمانشاه در این رقابتها چه بوده که ایسنا آمادگی دارد نظر مسئولین مربوطه را در این خصوص منعکس کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها