فرانسه و آلمان رکورددار ابتلا به کووید ۱۹در اروپا

جدول | جدیدترین آمار کرونا در جهان

جدول | جدیدترین آمار کرونا در جهان

بنا بر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۵ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۵۰۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۱۳ بیمار کرونایی نیز تایید شده است.
کد خبر: ۱۳۸۲۴۰۸

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۵۲۸ هزار و ۷۵۱ ابتلای جدید به کرونا در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

آمریکا با بیش از ۹۸.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۴۷۴,۷۵۵ ۱,۰۸۷,۳۵۰
۲ هند ۴۴,۶۰۶,۴۶۰ ۵۲۸,۷۵۴
۳ فرانسه ۳۵,۷۰۵,۲۳۶ ۱۵۵,۳۶۹
۴ برزیل ۳۴,۷۵۰,۱۰۸ ۶۸۶,۷۵۹
۵ آلمان ۳۳,۸۲۶,۳۶۷ ۱۵۰,۴۰۶
۶ کره جنوبی ۲۴,۹۳۳,۷۵۶ ۲۸,۶۱۴
۷ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ ۱۹۰,۸۸۸
۸ ایتالیا ۲۲,۶۹۲,۹۱۲ ۱۷۷,۳۵۶
۹ ژاپن ۲۱,۴۶۰,۲۹۵ ۴۵,۲۴۸
۱۰ روسیه ۲۱,۱۴۱,۶۷۴ ۳۸۷,۸۸۷


همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۰ هزار و ۸۵۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۶۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها