رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: سن امید به زندگی از ۵۹ به ۷۶ سال رسیده است و باید به پزشکان در حوزه طب سالمندی آموزش داده و بودجه لازم به حوزه سالمندی تخصیص داده شود.
کد خبر: ۱۳۸۱۹۰۹

به گزارش جام جم آنلاین، رئیس زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: سن امید به زندگی در گذشته ۵۹ سال بود که امروزه به حدود ۷۶ سال رسیده است. نگاه ما به جمعیت سالمند باید بهتر شود؛ زیرا فرد مسن قهرمانان زندگی هستند و باید از تجربه این افراد استفاده کنند.

او گفت: باید همکاران ما در حوزه طب سالمندی آموزش داده شوند و بودجه لازم به حوزه سالمندی تخصیص داده شود.

نوروزی، رئیس بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در همایش روز جهانی سالمندی گفت: سازمان ما بر خلاف سازمان‌های بیمه‌گر پایه دیگر به طور همزمان از سال ۷۹ متولی بیمه مکمل هم است و از این ظرفیت و مزیت رقابتی سعی کردیم استفاده کنیم.

او بیان کرد: خیلی از موضوعات بیمه‌ای در کشور وقتی اجرایی می شوند، نیازمند آن هستند که در دبیرخانه شورای عالی بیمه و در سطح شورای عالی بیمه سلامت کشور به تصویب برسند و نهایتا امکان اجرا داشته باشند. ما از این ظرفیت در سازمان استفاده کردیم.

او گفت: ما در قالب سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح سه جزء داریم و در این زمینه دخیل هستیم. سازمان بازنشستگی، صندوق بیمه عمر و حوادث در این زمینه کمک می‌کنند و این سه جزء را در کنار هم قرار داده و بسته ای را تعریف کرده ایم. یکی از مطالبات بازنشستگان نیروهای مسلح توانمند کردن فرزندانشان و کارآفرینی برای فرزندانشان بود.

مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح افزود: موضوعی را به عنوان مراقب تحصیل کرده و مراقب آموزش دیده داریم. با جهاد دانشگاهی و دانشگاه شهید بهشتی آموزشی را تعریف کرده ایم و تعدادی از افراد بازنشسته‌ سالمند که نیاز به مراقبت داشتند را شناسایی کرده ایم.

او گفت: این هم به عنوان موضوع مهم در سطح ستاد کل نیروهای مسلح به تصویب رسیده و قرارمان بر این بوده که آن را از امروز عملیاتی کنیم. این بحثی است که سازمان، صندوق بیمه عمر و حوادث را بر عهده دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها