رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد:

دستگیری برادران جنایتکار با ۵ فقره قتل

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ برادر جنایتکار که در جنوب کشور و تهران مرتکب ۵ فقره قتل عمدی شده بودند،خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۰۷۵۰

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: شهریورماه سال ۱۴۰۰، رسیدگی به پرونده قتل ۲ مرد میانسال در یک خودروی برلیانس در شرق تهران در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات میدانی کارآگاهان که در محل جنایت حاضر شده بودند نشان داد، اجساد متعلق به ۲ مرد ۴۰ و ۵۵ ساله است که از سوی ۲ مرد موتورسوار غافلگیر شدند و با شلیک گلوله‌های اسلحه کلاشینکف به قتل رسیدند و در ادامه بررسی‌های کارآگاهان مشخص شد قربانیان این جنایت از یکی از شهرستان‌های جنوبی کشور به تهران آمده بودند و پرونده زوایای پنهان گسترده‌ای دارد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی گفت: در ادامه خانواده قربانیان شناسایی شدند و در تحقیقاتی که از آن‌ها صورت گرفت، مشخص شد ۴۰ روز قبل از این جنایت، برادر یکی از مقتولان در شهر خود توسط عاملان این جنایت در یک یکی از شهر‌های جنوبی به قتل رسیده و متهمان به سمت تهران متواری شده بودند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه قاتلان به تهران فرار کرده بودند، مقتولان برای پیدا کردن عاملان جنایت با خودروی برلیانس راهی پایتخت شدند، اما پس از رسیدن به محل قرار در شرق تهران با ضرب گلوله به قتل رسیدند و در تحقیقات شبانه‌روزی کارآگاهان مشخص شد، عاملان جنایت ۲ برادر هستند که به دلایل اختلافات شخصی و طایفه‌ای مرتکب این قتل با سلاح کلاشینکف در شرق تهران شدند.

این مقام انتظامی افزود: از سوی دیگر بررسی‌های شبانه‌روزی کارآگاهان مشخص کرد، قاتلان در همان شهر یک فرد دیگر را در جریان اختلافات طایفه‌ ای به دلایل مشاجره لفظی به قتل رساندند و هنگام فرار از صحنه جنایت با سرنشین یک موتورسیکلت تصادف کردند و مرگ وی را نیز رقم زده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بیان اینکه جمع قربانیان این اختلافات طایفه‌ ای به ۵ نفر رسیده است، در ادامه گفت: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با با روش‌های علمی کشف جرم و تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان را در ۲ شهر مشهد و ورامین ردیایی کردند و همین کافی بود تا کارآگاهان با هماهنگی‌لازم با مرجع قضایی بلافاصله راهی مشهد و ورامین شوند و در عملیات‌های پیچیده و هماهنگ ۲ قاتل را دستگیر کنند.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی گفت: متهمان پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم قتل ۵ مرد در شهر‌های جنوب کشور و تهران به دلایل اختلافات شخصی و طایفه‌ای اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه، کارآگاهان پلیس آگاهی با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد خواهد کرد، اظهار کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، متهمان برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها