رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ:

سردار و سرهنگ قلابی بازداشت شدند

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به اهم پرونده‌های این پلیس در ایام گذشته از دستگیری یک سردار و یک سرهنگ قلابی، دستگیرشدن باند سرقت لوازم خودرو و ... خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۰۲۱۲

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اشاره به برخی از مهمترین پرونده‌های پلیس پیشگیری در شبانه‌روز اخیر گفت: روزگذشته ماموران کلانتری بازار از طریق منابع خبری متوجه شدند که فردی با معرفی خود به عنوان سردار یکی از ارگان‌های نظامی اقدام به تردد در این محدوده کرده است. بررسی ماموران برای سنجش صحت و سقم این موضوع آغاز شده و آنان متوجه شدند که این فرد نه تنها خود را سرتیپ تمام معرفی کرده است، بلکه یک قبضه سلاح جنگی نیز به همراه خود دارد.

وی با بیان اینکه بلافاصله اقدامات برای رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت، گفت:‌ ماموران پلیس سریعا به محل فرستاده شدند و متهم را حین گفت‌وگو با یکی از شهروندان شناسایی و دستگیر کردند. همچنین با بررسی‌ های پلیسی و استعلام انجام شده مشخص شد که این فرد نظامی نبوده و در هیچ یک از ارگان‌های نیروهای مسلح مشغول به کار نیست. این فرد بدون داشتن کارت شناسایی، تنها با پوشیدن لباس فرم و نصب آرم و علائم درجه سرتیپ دومی و حمل یک سلاح کلت جنگی در سطح شهر تردد کرده بود.

موقوفه‌ای ادامه داد: در بررسی سوابق فرد مشخص شد که وی سابقه‌دار بوده و قبلا هم چندین بار با همین عنوان مجرمانه دستگیر و روانه زندان شده است. در همین راستا نیز برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و متهم با دستور قضایی و برای بررسی‌های بیشتر در اختیار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

دستگیری سرهنگ قلابی در میدان آزادی

دومین پرونده نیز مربوط به جعل عنوان مامور نظامی است، در همین زمینه رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت:‌ به دنبال وقوع تصادفی در محدوده میدان آزادی و تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، ماموران کلانتری آزادی به محل مورد نظر فرستاده شدند. وقتی ماموران در محل حاضر شدند مردی که تصادف کرده‌بود، خود را از عوامل پلیس آگاهی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیات ابتدایی به این فرد مشکوک شدند، گفت: در همین راستا نیز بررسی‌های آغازین ماموران برای شناسایی هویت این فرد آغاز و مشخص شد که اظهارات این فرد صحت نداشته است. بررسی‌های بیشتر همچنین منجر به کشف یک عدد اسلحه کلت کمری، یک رشته دستبند فلزی، بیسیم دستی و کارت شناسایی جعلی با درجه سرهنگی از خودروی این فرد شد.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، متهم ۴۰ ساله پس از انتقال به کلانتری به جرم خود و کلاهبرداری از شهروندان معترف شد که در همین راستا نیز برای متهم پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

باند سارقان لوازم خودرو متلاشی شد

موقوفه‌ای در ادامه با اشاره به دستگیری باند سارقان لوازم خودرو گفت: با گزارش چند فقره سرقت لوازم خودرو که به شیوه‌ای مشابه نیز انجام شد بودند، بررسی پرونده در دستورکار تیمی از ماموران کلانتری کن قرار گرفت که در جریان آن مشخص شد سرقت‌ها توسط اعضای یک باند چند نفره با همکاری یکدیگر اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه تصاویر متهمان در صحنه‌های ارتکاب سرقت مورد شناسایی قرار گرفت، گفت:‌ در ادامه ماموران در روند تحقیقات، متوجه شدند که سارقان پس از دزدی، اموال مسروقه را در گاراژی در غرب تهران دپو کرده و سپس آن‌ها را فروخته‌اند. در ادامه ماموران با هماهنگی قانونی به محل اختفای متهمان رفته و در یک عملیات منسجم علاوه بر کنترل تردد سارقان و مطمئن‌شدن از حضور آن‌ها در مخفیگاهشان، هر هشت دزد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

موقوفه‌ای با بیان جزئیات بیشتر پرونده اظهار کرد: در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهمان، تعدادی اموال سرقت‌شده از قبیل انواع سیستم‌های صوتی خودرو، پمپ باد، جعبه ابزار، دریل شارژی و ضبط خودرو کشف شد. همچنین شناسایی مالباختگان و کشف جزئیات پرونده همچنان در جریان است.

مالخر اموال سرقتی شرق تهران دستگیر شد

در ادامه رییس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به دستگیری مالخر اموال دزدی در شرق تهران گفت: در پی مطلع‌شدن پلیس از اخباری مبنی بر خرید و فروش اموال مسروقه در محله بیسیم، بررسی پرونده بر عهده تیمی از ماموران کلانتری ۱۵۹ بیسیم قرار گرفت و تحقیقات میدانی آغاز شد.

وی با بیان شناسایی هویت متهم در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی اظهار کرد: تیم مجربی از ماموران با دریافت مجوز قانونی و اطمینان از حضور وی در محل به مخفیگاه متهم رفتند و در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه وی را حین خرد کردن قطعات یک دستگاه موتورسیکلت دزدی دستگیر کردند. همچنین در بررسی ابتدایی از محل، ۲۵ دستگاه کامپیوتر خودرو پژو ۲۰۶ کشف شد.

موقوفه‌ای با اشاره به جزئیات بیشتر پرونده تصریح کرد: متهم ۵۲ ساله در تحقیقات آغازین به بزه انتسابی و خرید و فروش اموال سرقتی از سارقان در شرق تهران اعتراف کرد و تعدادی از مالباختگان نیز شناسایی شدند. تحقیقات بیشتر برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد و پرونده و متهم در اختیار دادسرا قرار گرفته‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها