سیاست شرکت گاز خدمت رسانی به مردم کم برخوردار و دوردست در سطح استان قزوین است
مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین در بازدید از روستاهای منطقه الموت غربی :

سیاست شرکت گاز خدمت رسانی به مردم کم برخوردار و دوردست در سطح استان قزوین است

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین

133 روستا در 2 سال آینده گازدار می‌شوند

title
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در نتیجه مصوبات سفر ریاست‌‌جمهوری به استان ۱۳۳ روستای محروم استان قزوین در ۲ سال آینده گازدار می‌شوند.
کد خبر: ۱۳۷۹۴۹۱

به گزارش جام جم آنلاین قزوین-مهرداد نوری:علی حجتی‌پور،مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در نشست خبری با اهالی رسانه استان قزوین که در سالن جلسات ساختمان مرکزی شرکت گاز استان برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور در حوزه گازرسانی اظهار داشت:‌ در نتیجه مصوبات سفر ریاست‌‌جمهوری به استان 133 روستای محروم استان قزوین در 2 سال آینده گازدار می‌شوند که از این تعداد 120 روستا در مناطق کوهستانی الموت و طارم قرار دارند.

وی اضافه کرد: برای گازرسانی به این 133 روستا 732 میلیارد تومان اعتبار عمرانی اختصاص پیدا خواهد کرد. البته قبل از سفر ریاست‌جمهوری بنا داشتیم به 80 روستای محروم و دورافتاده در طی 4 سال گازرسانی کنیم که با سفر ریاست‌جمهور 53 روستا به این تعداد اضافه شد و با تزریق اعتبارات خوب زمان اجرای طرح هم به نصف کاهش می‌یابد.

حجتی‌پور ادامه داد: از ابتدای آغاز طرح گازرسانی به خانه‌ها و منازل در کشور تا امروز 588 روستای استان قزوین گازدار شدند که با اجرای مصوبه سفر ریاست‌جمهوری این تعداد به 721 روستا خواهد رسید. همچنین با پیگیری شرکت گاز بودجه سرانه گازرسانی به هر خانوار روستایی از 25 به 45 میلیون تومان افزایش یافته است.

گازرسانی به 29 روستا در سال نخست فعالیت دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود به کارنامه دولت سیزدهم در حوزه گازرسانی به استان قزوین اشاره کرد و گفت: در یک سال اخیر توانستیم به 29 روستای مختلف استان قزوین گازرسانی کنیم. همچنین عملیات گازرسانی به دهستان چوقور بخش طارم سفلی را با اختصاص 25 میلیارد تومان شروع کردیم که این محور گازرسانی 21 روستای این بخش را تغذیه می‌کند.

حجتی‌پور افزود: همچنین عملیات گازرسانی به 7 روستای مختلف استان شامل 4 روستا در منطقه الموت، 2 روستا در شهرستان تاکستان و یک روستا در شهر کوهین را با تزریق 8.5 میلیارد تومان اعتبار شروع کردیم. در ضمن عملیات انتقال خط لوله گاز در 6 روستای محور یارود را هفته آینده کلنگ‌زنی می‌کنیم که برای اجرای آن 24 میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: همچنین در عمر یک‌ساله دولت سیزدهم به 385 واحد تولیدی و صنعتی با اختصاص 51 میلیارد تومان اعتبار گازرسانی کردیم. همچنین در همین مدت حق اشتراک گاز برای 800 خانواده مددجوی کمیته امداد و بهزیستی را رایگان کردیم و در ضمن برای گازکشی به منازل هزار خانوار مددجو 5 میلیارد تومان بودجه اختصاص دادیم.

اجرای طرح نشت‌یابی هوشمند خطوط انتقال گاز

این مقام مسئول در ادامه به فعالیت‌های شرکت گاز در حوزه تولید دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: طرح نشت‌یابی هوشمند خطوط انتقال گاز با پهپاد را برای نخستین بار در کشور اجرا کردیم که در گام نخست 50 کیلومتر مسیر گازرسانی با سرعت و دقت بالا نشت‌یابی شد. همچنین با به‌کارگیری هیت‌باکس 11 میلیون مترمکعب در مصرف گاز استان صرفه‌جویی شد.

حجتی‌پور اضافه کرد: همچنین طرح دانش‌بنیان اجرای سامانه هوشمند ردیابی دریچه شیرهای گاز را با دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اجرا کردیم. ضمن طراحی و ساخت فیلترهای یکپارچه سیلیکونی و ساخت پوشش شفاف عایق حرارتی از دیگر پروژه‌های دانش‌بنیان ما در یک‌سال اخیر بوده است که در مجموع برای این 5 پروژه 2 میلیارد و 678 میلیون تومان هزینه کردیم.

       

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها