مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: ۶۵۳ نفر از مددجویان و توان خواهان تحت پوشش بهزیستی استان البرز از ابتدای سال تاکنون به کمک این نهاد حمایتی از طریق الگو‌های مختلف اشتغال مشغول به کار شده اند.
کد خبر: ۱۳۷۹۳۳۳

به گزارش جام جم آنلاین البرز:

وجیهه محمدی فلاح افزود: براساس گزارش‌ها از محل اعتبارات بندالف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از ۲۱۷ طرح خود اشتغالی، مشاغل خانگی و کارفرمایی تایید شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، تعداد ۶۷ طرح به مبلغ هفت میلیارد و ۸۵۰میلیون تومان برای پرداخت از طریق صندوق کارآفرینی امید تایید شد که از این تعداد، ۳۶ نفر به مبلغ چهار میلیاردو ۱۸۳ میلیون تومان از منابع اعتباری تبصره ۱۸پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: همچنین از محل اعتبارات بندب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز از مبلغ ۳۵۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ابلاغ اعتبارات تعداد ۵۴۲ طرح خوداشتغالی – مشاغل خانگی معرفی شده به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات به مبلغ ۵۳میلیاردو ۱۰۰میلیون تومان معرفی گزدیده است که تعداد ۹۵نفر به مبلغ ۹میلیاردو ۲۶۰میلیون تومان وام خود را جهت اشتغال به کار دریافت کردند.

محمدی فلاح ادامه داد: همچنین تعداد ۷۹ نفر متقاضی پنل خورشیدی به شرکت توزیع برق استان البرز معرفی شد که از این تعداد ۵۶نفر از شهرستان فردیس، ۲۰نفر از شهرستان اشتهارد و ۳ نفر از شهرستان چهارباغ می‌باشند تا با توجه به شیوه نامه مرتبط فرایند عملیاتی نصب سامانه خورشیدی اقدامات لازم صورت پذیرد.
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: جدی‌ترین چالش‌های در خصوص تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تضامین و شرایط سختگیرانه برخی بانک‌های عامل می‌باشد که امیدواریم روسای محترم بانک‌های عامل در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

محمدی فلاح افزود: مددجویان تحت پوشش بهزیستی شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار، فرزندان ترخیصی، معتادین بهبود یافته که متقاضی شغل می‌باشند می‌توانند عدد یک را به شماره ۰۹۹۲۸۵۲۸۰۰۹ ارسال کنند تا همکاران بهزیستی در اسرع وقت با ایشان تماس گرفته و پس از دریافت شرایط و رزومه، به کارخانجات و کارگاه‌های مرتبط با شرایط ایشان معرفی می‌شوند.http://jamejamonline.ir

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها