title
همزمان با پنجمین روز از هفته دولت در مراسمی با حضور ابوالحسن کبیری معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین، عباس کاظمی فرماندار، مسعود خواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و سرهنگ محمد امیری مقدم مدیرکل دفتر نشر و ارزشهای دفاع مقدس، 504 طرح برقرسانی در استان قزوین به بهره برداری رسید.این طرح ها به صورت نمادین با افتتاح پست هوایی برق باغ موزه دفاع مقدس در تپه نورالشهدای قزوین افتتاح شد.
کد خبر: ۱۳۷۸۷۲۰

به گزارش جام جم آنلاین قزوین،مهردادنوری: مسعود خواجه وند، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در این مراسم اظهارداشت:  این پست هوایی شبکه فشار متوسط به ظرفیت 315 کیلو ولت آمپر با طول شبکه 446 متر راه اندازی شده است. برای ایجاد این پست هوایی 29 میلیارد ریال توسط شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین هزینه شده است.  با ایجاد این پست هوایی برق مورد نیاز مجموعه باغ موزه دفاع مقدس که در دست ساخت است و نیز مزار شهدای گمنام در تپه نورالشهدای بوستان باراجین تامین می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت : همزمان با هفته دولت 504 طرح برقرسانی با اعتباری بالغ بر 888 میلیارد و 300 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این طرح ها شامل 179 طرح در شهرستان قزوین، 40 طرح در آبیک، 63 طرح در تاکستان و 30 طرح در شهر محمدیه است که برای اجرای آنها بالغ بر 88 میلیارد و 300 میلیون توامان هزینه شده است.

خواجه وند بیان کرد: این طرح ها در قالب توسعه و احداث ، نیرورسانی، اصلاح و بهینه سازی، روشنایی معابر، رفع ضعف ولتاژ، جابجایی شبکه و برقرسانی روستایی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین بیان کرد: 68 درصد مصرف انرژی برق در استان قزوین در بخش صنعت و کشاورزی است و یک استان مولد محسوب می شویم که تامین برق آن بسیار اهمیت دارد لذا تلاش کردیم با همکاری مشترکان بدون خاموشی از پیک تابستان عبور کنیم.

خواجه وند اظهارداشت: خدمات رسانی به مشترکان خانگی، صنعتی، کشاورزی، عمومی شرایط خاص خود را دارد و با تلاش شبانه روزی همکاری خود و با کار جهادی توانسته ایم خدمات مناسبی به مردم ارائه کنیم.

وی گفت: ظرفیت منصوبه در استان 2200 مگاولت آمپر است که در یک سال گذشته 30 مگاولت آمپر به این ظرفیت اضافه شد که شاهد رشد 4.2 درصدی بودیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: در یک سال اخیر  241 کیلومتر نیز به مجموع 13 هزار و 100 کیلومتر شبکه موجود اضافه شد تا به درخواستهای جدید نیز پاسخ داده شود.

وی اظهارداشت: با ناترازی تولید و مصرف در سه سال گذشته شرایط نامتوازنی در شبکه ایجاد شد که با تلاش  مقامات عالی وزارت نیرو،توانیر وعموم  همکاران برق استان توانستیم مشکلات را برطرف کنیم تا مشکلی برای مشترکین ایجاد نشود.

خاموشی ، خط قرمز ما بود

خواجه وند اظهارداشت: با درک شرایط تولیدکنندگان و مشترکان بخش های مختلف با همه تنگناها و چالشها در سال جاری مهمترین خط قرمز ما اعمال خاموشی بود که تلاش کردیم به هیچ عنوان برق مشترکین قطع نشود و این کار با همکاری مردم محقق شد.

وی اظهارامیدواری کرد با افتتاح بیش از 504 طرح عمرانی صنعت برق کام مردم از خدمات دولت در استان قزوین شیرین شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها