قیمت طلا امروز | قیمت طلا بالا رفت

قیمت‌ طلا امروز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱، نوساناتی داشته است. وضعیت بازار طلا را بخوانید.
کد خبر: ۱۳۷۲۰۰۹

قیمت طلا در بازار امروز اعلام شد. قیمت طلا امروز چگونه بود؟ آیا روند قیمت طلا همین سیر را خواهد داشت؟ قیمت طلا در بازار امروز چند بود؟ برای اطلاع از قیمت طلا با ما همراه باشید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایمنا، آخرین قیمت انواع طلا در شروع معاملات امروز بازار آزاد در جدول زیر آمده است:
 
قیمت طلا
 

پیش‌بینی قیمت طلا

تجارت نیوز نوشت: با توجه به اینکه قیمت طلا و سکه به تبع قیمت دلار مجدد افزایشی شده چه آینده‌ای می‌توان برای این فلز گران‌بها در بازار داخلی پیش‌بینی کرد؟

در طول هفته گذشته بود که با کاهش قیمت دلار، قیمت طلا و قیمت سکه در مسیری کاهشی قرار گرفتند. طلا تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه تا کانال ۱۴ میلیونی پایین آمد.

اما با مخابره یکسری اخبار سیاسی مانند بیانیه گروه هفت علیه برنامه هسته‌ای ایران و پایان مذاکرات دوحه در شرایطی که مقامات اروپایی از آن راضی نبودند دوباره روند صعودی قیمت‌ها آغاز شد.

در لحظه تنظیم این گزارش طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و سکه در رقم ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ثبت شده است.در این شرایط چه آینده‌ای برای طلا و سکه در کشور وجود دارد؟

احتمال کاهش قیمت طلا وجود دارد؟

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: برای بررسی شرایط طلا در داخل کشور دو عامل دلار و انس جهانی درنظر گرفته می‌شود. با درنظر گرفتن رکود تورمی در سطح جهانی، احتمال کاهش رشد اقتصاد و افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی در جهان انتظار اینکه رشد شدیدی در قیمت انس وجود داشته باشد پایین آمده است.

او ادامه داد: از آنجایی که احتمال توافقات برجامی در روزهای فعلی نسبت به گذشته بیشتر شده و احتمال کاهش قیمت دلار به واسطه بهبود شرایط وجود دارد می‌توانیم انتظار داشته باشیم قیمت دلار باز هم در مسیر کاهشی قرار بگیرد.

این کارشناس همچنین گفت: علیرغم اینکه انتظار کاهش چشم‌گیری برای دلار داخلی و انس جهانی مشاهده نمی‌شود، ولی احتمال رشد زیادی نیز نمی‌رود.

محبی درمورد پیش‌بینی خود توضیح داد: بنابراین قیمت طلا در داخل کشور به واسطه قیمت دلار و انس جهانی می‌تواند کاهشی باشد. ولی در آنیده بلندمدت انتظار رشد قیمت طلای داخلی وجود دارد.

 

بازار جهانی، ترمز قیمت طلا را می‌کشد؟

بر خلاف بازار داخل که روند قیمت‌ها در آن فزایشی بود، قیمت انس جهانی طلا دو دلار کاهش پیدا کرد و به هزار و ۸۱۳ دلار رسید.

سوالی که وجود دارد این است که در هفته آینده قیمت طلا و سکه به چه سمتی می‌رود؟ دو عامل بر قیمت طلای داخلی اثر می‌گذارد، یکی نوسانات نرخ ارز و دیگری قیمت جهانی طلا.

قیمت دلار در بازار آزاد ظرف یک روز رشد قابل توجهی داشت و همین مساله بر افزایش قیمت طلا و سکه هم اثرگذاشت.

پیش‌بینی‌ها می‌گفت عاملی که می‌تواند قیمت دلار را مهار کند،‌مذاکرات برجامی و توافق است. اما مذاکرات دوحه بدون نتیجه امیدوارکننده‌ای پایان یافت و فعلا مشخص نیست مذاکرات جدید چه زمان شروع می‌شود و چقدر به نتیجه نزدیک می‌شود.

اما شواهد حاکی از این است که اگر قیمت دلار افزایش پیدا نکند،‌بعید است که ظرف هفته آینده کاهش داشته باشد. بر این اساس می‌توان انتظار داشت طلا و سکه هم دنباله‌روی قیمت دلار باشند.

قیمت طلا امروز | قیمت طلا بالا رفت

قیمت طلا در معاملات محدود کاهش یافت

طی معاملات امروز ۸ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۳۸۷ هزار و ۴۰۸ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز چهارشنبه در معاملات محدود کاهش یافت زیرا تقویت پایدار دلار سرمایه‌گذاران را از شمش با قیمت دلار دور نگه داشت.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۸ درصد افزایش به ۱۸۲۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۲۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

دلار آمریکا نیز پس از افزایش شدید روز سه شنبه ثابت بود و باعث شد طلا برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند جذابیت کمتری داشته باشد.

قیمت طلا در جلسه قبل در محدوده محدودی قرار گرفت زیرا سرمایه‌گذاران بین فشار ناشی از چشم‌انداز افزایش نرخ بهره و حمایت از ریسک‌های رکود گرفتار شده بودند.

چرا قیمت طلا کاهش پیدا کرد؟

قیمت طلا و سکه از روز گذشته در مسیری کاهشی قرار گرفته است. طلا درحال حاضر به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان وارد شده و سکه نیز کانال ۱۴ میلیون تومانی است. دلیل کاهش قیمت طلا و سکه چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، از روز گذشته قیمت‌ها در بازارهای مالی روندی کاهشی را در پیش گرفته است. قیمت طلا و قیمت سکه مجدد به کانال قبلی خود بازگشته‌اند. دلیل کاهش قیمت طلا و سکه چیست؟

در لحظه تنظیم این گزارش طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۶۲ هزار تومان ثبت شده است.

سکه نیز با قیمت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

از سویی اکنون اخبار سیاسی درحال انتشار است که ممکن است بر قیمت‌ها موثر باشد.

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در مورد کاهش قیمت طلا و سکه با تجارت‌نیوز بیان کرد: قیمت طلا بیشتر متاثر از قیمت دلار و انس جهانی است تا اخبار سیاسی. صعود طلا متاثر از حباب بود و افزایش آن قیمت بالاتر دلار را پیش‌بینی می‌کرد. با متوقف شدن روند صعودی انس جهانی و کاهش در بازار دلار قیمت طلا نیز عقب‌نشینی کرد.

این کارشناس مالی درخصوص قیمت دلار نیز افزود: افزایش قیمت دلار تحت تاثیر هیجان در بازار بود و دلیلی پشت آن وجود نداشت. زیرا نه اخبار قطعی مبنی بر عدم احیای برجام وجود داشت و نه آمارهای اقتصادی نشان‌دهنده این روند بود.

او توضیح داد: من احتمال می‌دهم قیمت دلار بیشتر از این کاهش داشته باشد و انس جهانی نیز هنوز ظرفیت برای ریزش قیمت دارد. پس احتمالا اگر اتفاق خاصی در این بین رخ ندهد طلای داخلی نیز روند کاهشی ملایمی داشته باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها