title
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  گفت:در یک سال اخیر  125 تن مواد مخدر در هرمزگان کشف شده است.
کد خبر: ۱۳۷۰۹۲۹

هرمزگان-جام جم انلاین-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  گفت:در یک سال اخیر  125 تن مواد مخدر در هرمزگان کشف شده است.

 

دکتر احسان کامرانی در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر معتقدم به نسبت مبارزات سخت، باید در حوزه پیشگیری و آموزش کار کنیم.

 

وی با اشاره به شهادت نیروهای خدوم مبارزه با مواد مخدر طی سالیان اخیر گفت: اگر بتوانیم در حوزه پیشگیری و آموزش به نحو مطلوب عمل کنیم می‌توانیم شاهد کاهش قاچاق مواد مخدر در سطح استان باشیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: باید در این زمینه به شکل عملیاتی کارها و برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد تا نیروهای خدوم انتظامی کمتر در معرض خطر قرار بگیرند و یا جوانان کمتر به اعتیاد دچار شوند.

 

وی تصریح کرد: رسانه‌ها هم نقش تعیین کننده و مفیدی در حوزه‌های پیشگیری و همکاری و هم فکری با پلیس و دستگاه‌های متولی دارند که می‌توان از این ابزار مهم نیز برای کنترل حجم قاچاق مواد مخدر بهره برد.

 

گفتنی است در این جلسه عنوان شد به همت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی استان هرمزگان طی یک سال اخیر 125 تن انواع مخدر کشف شده و ضربه‌های سنگینی نیز به 68 باند قاچاق مواد مخدر وارد آمده است.

 

از تیرماه سال 1400 تا تیرماه سال جاری 1611 قاچاقچی دستگیر شده و 1066 خودروی مورد استفاده در قاچاق نیز توقیف شده‌اند، در تاریخ شده هرمزگان رتبه اول ضربه زدن به بنیه‌های مالی قاچاقچیان در کشور را داشته و 2150 میلیارد تومان از اموال قاچاقچیان شامل 56 باب مغازه، 19 باب آپارتمان، 11 قطعه زمین، 28 فروند لنج و 255 خودرو توقیف و مصادره شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها