یزد - رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با پیگیری های دستگاه قضا کارخانه کاشی سها سرام پس از 7 سال تعطیلی مجدداً راه اندازی شد.
کد خبر: ۱۳۷۰۶۱۹

به گزارش خبرنگارجام جم آنلاین از یزد، غلامعلی دهشیری در آستانه هفته قوه قضاییه و آئین بازگشایی مجتمع تولیدی کاشی و سرامیک سها سرام عقدا اظهار داشت : با توجه به بند 2 اصل 156 قانون اساسی، یکی از وظایف قوه قضائیه  احیای حقوق عامه بیان شده که یکی از جلوه های احیای حقوق عامه، حمایت از تولید داخلی است.

وی افزود: در همین راستا و در آستانه هفته قوه قضائیه، کارخانه سها سرام عقدا که به دلیل اختلاف شدید مدیران و سهام داران و فشار طلبکاران از سال 93 تاکنون تعطیل و ۲۰۰ کارگر نیز بیکار شدند با ورود سرمایه گذار جدید و مدیران این شرکت و تلاش دستگاه قضایی مجددا به چرخه تولید بازگشت و امروز بازگشایی گردید و خط تولید با دستان امام جمعه شهرستان اردکان آغاز به کار کرد.

دهشیری تصریح کرد: علیرغم تشکیل 200 پرونده در دادگستری استان و همچنین فشار طلبکاران که دو بانک ، عمده طلبکاران کارخانه بوده اند به همت حوزه قضائی بخش عقدا و به ویژه شواری حل اختلاف این بخش امروز، این واحد تولیدی به چرخه اقتصاد و صنعت و تولید  کشور بازگشت.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته بدهی حداقل 100 نفر از بدهکاران پرداخت و تفاهم های لازم با بانک های عامل صورت گرفت و همچنین   با صلح و سازش ایجاد شده  از تشکیل 100 پرونده دیگر در دستگاه قضا پیشگیری شد.

رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: با حمایت های ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان یزد، خط اول تولید این کارخانه با ظرفیت اسمی 3 میلیون مترمکعب کاشی و سرامیک به تولید بازگشت و تا پایان سال با راه اندازی خط دوم کارخانه و جذب نیروی کار جدید، ظرفیت اسمی کارخانه که تولید 5 میلیون مترمکعب است، محقق خواهد شد.

دهشیری در پایان خاطر نشان کرد از آثار و برکت مداخله دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف ضمن ایجاد اشتغال برای ۱۵۰ نفر و حمایت از تولید در سال مسمی به تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین،  سرمایه ۸۰ سهامدار حفظ و از انحلال کارخانه نیز جلوگیری شد و مهمتر از همه این مباحث مادی، اختلاف و گسست عاطفی و انسانی ایجاد شده  بین سهامداران و مدیران ترمیم گردید.

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها