برخی از فعالان بازار می‌گویند در شرایط فعلی که بازارساز با تمام قدرت به میدان آمده تا نرخ ارز را کنترل کند عده از بازیگران بازار ارز تهران وارد بازار سکه شده اند تا از کاهش قیمت دارایی خود دفاع کنند و با ضرر و زیان زیادی همراه نشوند.
کد خبر: ۱۳۷۰۴۸۳

قیمت سکه در روزهای گذشته روندی صعودی به خود گرفت تا جایی که قیمت سکه کانال های قیمتی را یکی پس از دیگری فتح می کرد. اما افزایش قیمت سکه تا کجا ادامه دارد؟ امروز پیش بینی می شود که قیمت سکه با با ورود سفته بازارن افزایش یابد اما آیا قیمت سکه بالاتر از این می رود؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، سکه بازان روز گذشته با شوک صعودی قیمت دلار و قیمت سکه رفاه وارد بازار شدند و توانستند فلز زرد رنگ داخلی را تا سقف کانال ۱۵ میلیون تومان بالا ببرند.
 

پیش بینی قیمت سکه در سقف/سکه امامی به ۱۶ میلیون تومان می‌رسد؟

 
به باور برخی از تحلیلگران بازار سکه در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای سقف یاد شده باقی بماند احتمال رسیدن آن به مرز مقاومتی ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان جود خواهد داشت.
اما اگر سکه از سقف پایین بیاید می‌توان انتظار برگشت تا محدوده ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را داشت.

ورود معامله گران دلار به بازار سکه و افزایش قیمت سکه

برخی از فعالان بازار می‌گفتند در شرایط فعلی که بازار ساز با تمام قدرت به میدان آمده تا نرخ ارز را کنترل کند عده‌ای از بازیگران بازار ارز تهران وارد بازار سکه شده اند تا از کاهش قیمت دارایی خود دفاع کنند و با ضرر و زیان زیادی همراه نشوند.

روز گذشته دبیرکل کانون صرافان کشور از حضور نرخ توافقی معاملات دلار را اعلام‌کرد. خبرگزاری فارس به نقل از این مقام مسوول عنوان کرد: بر اساس معاملات صورت گرفته در بازار توافقی، در حال حاضر هر دلار سه کانال پایین‌تر از بازار آزاد معامله می‌شود.

قیمت سکه در انتظار سیگنال نرخ دلار

عده از معامله گران معتقد بودند در شرایط کنونی ورق در بازار برگشته است و بازار دلار منتظر سیگنال قیمت سکه امامی است.

به باور این دسته از معامله گران در اگر در روز‌های آینده قیمت سکه بر مدار صعود قرار بگیرد شرایط بازارساز برای کنترل بازار ارز سخت خواهد شد.
 
پیش بینی قیمت سکه | قیمت سکه با ورود سفته بازان به بازار چه تغییری می‌کند

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

یک کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه افزایش تقاضا منجربه افزایش حباب سکه شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده افزایشی باشد.

عباد محمدولی در گفت‌وگو با ایمنا اظهار کرد: زمانی که با نوسانات قیمت طلا و سکه به ویژه با روند افزایشی در بازار مواجه می‌شویم، تقاضا برای خرید افزایش می‌یابد. با افزایش تقاضا درحالی‌که عرضه کم است، حباب ایجاد می‌شود. علت اصلی افزایش حباب سکه در بازار ایران افزایش تقاضا و کاهش عرضه است.

وی افزود: با توجه به اینکه مدت‌ها است قیمت طلا تثبیت نشده و وقفه‌ای که در مذاکرات ایجاد شده و خبرهایی که حول محو روسیه و کمبود گندم منتشر شده است، تقاضا برای ذخیره طلا در بازارهای جهانی افزایش یافته است. همین موضوع منجر به تغییراتی در انس جهانی طلا شده به نحوی که در یکی دو ماه گذشته هر انس طلا به ۲,۰۶۰ دلار نیز رسید.

این کارشناس بازار طلا گفت: در مقابل، کف قیمت طلا نیز ۱,۸۱۷ دلار بوده است. در بازار داخلی ایران نیز به تبعیت از انس جهانی و مسائل سیاسی و اقتصادی پیرامون، قیمت طلا افزایشی شد.

محمدولی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده افزایشی باشد.

آخرین قیمت سکه تا پیش از  ۲۸ خردادماه

به گزارش ایمنا، آخرین قیمت انواع طلا و ارز درپایان روز معاملاتی 28 خرداد گذشته به شرح زیر است:

۱. هر گرم طلا ۱۸ عیار به ۱۴,۱۴۵,۰۰۰ ریال رسید.

۲. انس جهانی طلا به ۱,۸۳۵.۹۲ دلار رسید.

۳. قیمت هر عدد سکه امامی به ۱۵۱,۳۸۰,۰۰۰ ریال رسید.

۴. هر عدد سکه بهار آزادی به ۱۴۰,۴۸۰,۰۰۰ ریال رسید.

۵. هر عدد نیم‌سکه به قیمت ۸۶,۵۰۰,۰۰۰ ریال، هر عدد ربع سکه به قیمت ۵۶,۵۰۰,۰۰۰ ریال و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت ۳۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال رسید.

۶. قیمت هر دلار آمریکا در صرافی ملی به ۲۷۴,۳۹۸ ریال رسید؛ همچنین قیمت هر یورو در صرافی ملی به ۲۸۷,۲۷۹ ریال و قیمت هر پوند به ۳۸۶,۴۶۰ ریال رسید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها