با توجه به اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ١۴٠٠؛ ‌

چرا جمعیت شهر همدان اعلام نمی‌شود؟

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان خواستار اعلام نتایج طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در آبانماه سال گذشته شد.
کد خبر: ۱۳۷۰۰۱۰

به گزارش جام جم آنلاین همدان، سعید حاجی بابایی در جمع خبرنگاران، گفت: تصمیم به سرشماری زودتر از موعد (هر ۵ سال یک‌بار) می تواند مسئولان و برنامه ریزان شهری را جهت اتخاذ تصمیمات درست یاری نماید، چرا که در برنامه ریزی شهری هر چه آمار به روزتر و دقیق تر باشد قطعا نتایج نیز به واقعیت نزدیک تر خواهد بود.

وی تصریح کرد: یکی از مولفه های اصلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن موضوع جمعیت است که می‌تواند مسیر گذشته شهر را تبیین و افق آینده شهر را ترسیم نماید.

این عضو شورای شهر همدان با اشاره به سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان همدان در آبان ماه ١۴٠٠، گفت: اگر چه موضوع سرشماری حایز اهمیت می باشد اما اعلام به موقع آن از اهمیت بیشتری برخوردارست، چرا که هر چه به زمان سرشماری نزدیک تر باشیم برنامه‌ریزی دقیق‌تر خواهد بود.

وی ضمن انتقاد از طولانی شدن اعلام نتایج طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان همدان، گفت: متاسفانه پس از گذشت حدود ٧ ماه از اجرای این طرح، تاکنون نتایج آن اعلام نشده است که با توجه به مقارن بودن این سرشماری با بازنگری طرح جامع شهری؛ به نظر می رسد اعلام نتایج آن می‌تواند کمک شایانی به مسئولان، برنامه‌ریزان و شرکت مهندسین مشاور نماید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها