نادال با قهرمانی در رولان گاروس فاصله‌اش را با رقبایش بیشتر کرد

ببینید | آمارهای منحصر به فرد پادشاه تنیس

وقتی راجر فدرر و رافائل نادال مصدوم شده بودند و در این میان نواک جوکوویچ تعداد قهرمانی‌های خود در گرند اسلم‌ها را به 20 رسانده و با این دو اسطوره تنیس برابر شده بود، خیلی‌ها اتفاق نظر داشتند که جوکوویچ خیلی زودتر از دو رقیب اصلی‌اش می‌تواند رکوردش را بهتر کرده و تاحدودی دست نیافتنی شود.
کد خبر: ۱۳۶۹۱۰۲
تعداد بازدید : 12

در این مدت مصدومیت فدرر خوب نشد و نادال هم با بهبودی نصفه و نیمه به میادین بازگشت؛ در این شرایط هم باز بیشتر تصورات به سمت جوکو بود.

تنها چیزی که باعث شد تمام این معادلات بهم بخورد، اراده عجیب و غریب نادال و تشنگی تمام نشدنی او به افتخارات بیشتر بود.

این اراده و میل به پیروزی را به خوبی می‌شد در فینال 2 ساعت و 19 دقیقه‌ای روالان گاروس به خوبی مشاهده کرد؛ جایی که نادال توانست کسپر رود نروژی را با نتیجه قاطع سه بر صفر شکست داد و حالا در کنار اینکه او را سلطان بلامنازغ زمین‌های خاکی می‌دانند، باید عنوان پادشاه تنیس را هم به او اطلاق کنند.

آمار‌های منحصربفرد

63: با قهرمانی عصر یکشنبه نادال در فینال رولان گاروس، تعداد قهرمانی‌های گلادیاتور در زمین‌های خاکی به عدد 63 رسید تا از این حیث از هر بازیکنی در تاریخ تنیس عملکرد بهتری داشته باشد. نزدیک‌ترین رقیب او گیلرمو ویلاس با 49 قهربمانی در خاک است.

36: نادال در حالی در پاریس به قهرمانی رسید که 36 سال و 2 روز سن داشت و با این حساب از سال 1925 تاکنون پیرترین بازیکنی است که در رولان گاروس به قهرمانی می‌رسد.

3: این برای سومین بار است که نادال در دو گرند اسلم متوالی به قهرمانی می‌رسد. او در سال‌های 2008 و 2010 نیز توانسته بود در رولان گاروس و ویمبلدون به قهرمانی برسد.

1: این برای اولین بار است که نادال در یک فصل هم در اوپن استرالیا و هم در رولان گاروس به قهرمانی می‌رسد.

115: تنیسور اسپانیایی تا به امروز 115 بازی در رولان گاروس انجام داده و رکورد عجیب و فوق‌العاده 112 پیروزی را از خودش به جا گذاشته است. او فقط دو بار به جوکوویچ و یک بار هم به روبین سودرلینگ بازی را باخته است.

22: نادال تنها بازیکن مرد دنیای تنیس است که تعداد قهرمانی‌هایش در گرند اسلم‌ها را به عدد 22 رسانده است. رکوردداران تاریخ در این زمینه مارگارت کورت و سرنا ویلیامز با 24 و 23 قهرمانی در گرند اسلم‌ها هستند.

14: هیچ مرد دیگری در تاریخ تنیس نتوانسته تعداد قهرمانی‌هایش در یک گرند اسلم را دو رقمی کند و نادال با کسب چهاردهمین قهرمانی رولان گاروس توانست رکورد افسانه‌ای خود در این مسابقات را دست‌نیافتنی‌تر از قبل کند.

گروه ورزش

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها